Ostrava - Ostravský kouč Vlastimil Petržela překvapil fanoušky složením základní sestavy, ve které chyběla třeba zimní posila Štefan Pekár nebo zkušený ofenizivní záložník Tomáš Mičola. Z nových posil se na hřišti objevili Robert Hrubý a Petr Breda.Ostravský celek začal podle očekávání náporem a v 16. minutě šel zaslouženě do vedení. Po standardní situaci si přetížena obrana Ústí nad Labem sama vstřelila gól, když dva obránci nedokázali zastavit centr Azeveda a skončili i s míčem v brance.

Hosté pak otevřeli hru a rozhodně jen nebránili. Gólman Vašek musel několikrát řešit vážné situace a gólové parametry měla hlavně hlavička Pimpary z 35. minuty.Hned vzápětí mohl přidat druhý gól domácího celku Breda, ale z několika metrů trfil hlavou jen gólmana Tvrdoně. Pak došlo na městském stadionu ve Vítkovicích ke kuriózní situaci, když se samo zaplo zavlažování. Sedmi tisícům fanouškům to ale nevadilo a nadále hlasitě podporovalo svůj tým. Po přestávce přišel na hřiště Mičola a po devíti minutách hry se sám prosadil a prakticky rozhodl o výhře svého celku. Stejný hráč pak potěšil kouče Petrželu i v 82. minutě, kdy proměnil i svou druhou velkou šanci. V závěru se utkání jen dohrávalo a užili si ho hlavně fanoušci, kteří vyprovodili domácí hráče do šatny bouřlivým potleskem.

Hlasy trenérů:

Vlastimil Petržela (Baník): "Z naší strany to bylo hodně nervózní utkání, které se navíc hrálo na příšerném terénu. Zásadním naším problémem ale bylo, že jsme neměli vůbec odražené míče. A to byl náš problém, soupeř hrál velice důrazně a někteří naši hráči se nechali zastrašit. Proto jsem se taky o poločase rozhodl dát na hřiště Tomáše Mičolu, který měl do naší hry přinést potřebnou bojovnost. Nakonec se nám to vyplatilo, protože dal dva góly. To bylo velké plus. Mám radost, že se do hry dostal i Granečný, který se blýskl to krásnou akcí před třetím gólem. A velkou oporou byl gólman Petr Vašek, který v prvním poločase chytil dvě velké šance a výrazně nás tak podržel."

Jiří Skála (Ústí nad Labem): "Baník vyhrál naprosto zaslouženě a potvrdil své postupové ambice. Atmosféra byla skvělá a věřím, že právě fanoušci Baník do první ligy dotlačí. Mě mrzí, že jsme zápas neodehráli odvážněji. Proti prvnímu utkání v Ústí nad Labem jsme podali lepší výkon a byli více vyrovnanějším soupeřem. První gól mě hodně mrzí, protože jsme neubránili standardní situaci, na kterou jsme se navíc připravovali. Postavili jsme zkušené hráče, kteří věděli, že to Baník bude hrát přes Azeveda. Třetí gól jsme dostali z autového vhazování, což by se taky nemělo stávat. Baník měl další šance, které nevyužil, proto opakuji, že vyhrál zaslouženě. Z naší strany bylo škoda, že jsme neproměnili v prvním poločase dvě velké šance. Tam se z našeho pohledu utkání lámalo, protože za stavu 1:1 by se nám ve druhém poločase hrálo určitě lépe. Baník je silný hlavně v tom, že má narozdíl od jiných týmů kvalitní lavičku. Když jsem se podíval na jejich střídačku, je to všechno velká kvalita. V tom je nyní obrovská síla tohoto týmu."

17. kolo - druhá liga:

Baník Ostrava - FK Ústí nad Labem 3:0 (1:0). Branky: 16. Azevedo, 56. Mičola, 82. Mičola. Rozhodčí: Marek – Blažej, Flimmel. Diváci: 6878.
FC Baník Ostrava: Vašek – Breda, Zápotočný, Pokorný, Helešic – Mondek (46. Mičola), Hlinka, Hrubý – Sus (64. Granečný), de Azevedo (78. Urgela), Stáňa.
FK Ústí nad Labem: Tvrdoň – M. Zeman, Pimpara, L. Vaněk, Šnirc – Moulis, J. Peterka, Leibl (83. Pícha), Martykán (61. Miskovič) – Pouček (75. P. Výborný), Jindráček.

Další zápasy:

Prostějov - Sokolov 1:0 (0:0). Branka: 86. Sečkář. Rozhodčí: Váňa - Fišer, Kubr. ŽK: Malý, Pančochář - Zorvan, Ševčík. Diváci: 690.

Vlašim - Frýdek-Místek 3:1 (2:0). Branky: 20. Janda, 34. Hadaščok, 80. Hrebeniuk - 57. Ševčík. Rozhodčí: Ginzel - Poživil, Pfeifer. ŽK: Kučera, Tusjak - Ilko. Diváci: 703.

MAS Táborsko - MFK Vítkovice 3:2 (2:1). Branky: 9. a 49. z pen. Džafič, 31. Musiol - 24. Texl, 79. Szotkowski. Rozhodčí: Berka - Myška, Horák. ŽK: Klusák - Vaněk. Diváci: 742.

FK Pardubice - Sigma Olomouc 0:3 (0:2). Branky: 12. a 42. Plšek, 52. Chorý. Rozhodčí: Klíma - Hrabovský, Kožár. ŽK: Přibyl, Mužík, Kovář (všichni Pardubice). Diváci: 1090.

České Budějovice - Varnsdorf 0:1 (0:0). Branka: 75. Knejzlík. Rozhodčí: Doubravský - Antoníček, Batík. ŽK: Kalod, Šourek, Wermke - Kozma. Diváci: 943.

1. Olomouc 17 12 4 1 36:9 40
2. Baník      17 10 6 1 28:13 36
3. Opava 16 9 4 3 33:17 31
4. Vlašim 17 9 4 4 32:22 31
5. Budějovice 17 9 4 4 22:12 31
6. Znojmo 16 7 4 5 29:24 25
7. Žižkov 16 6 5 5 26:21 23
8. Ústí nad Labem 17 7 2 8 19:25 23