Vedení ostravského klubu se v minulých týdnech rozhodlo dát zapomenout na další z přehmatů, byť tentokrát ten o poznání nicotný a malichernější, bývalého managementu klubu řízeného tehdejším majitelem Petrem Šafarčíkem. Ten totiž zrušil jmenovky hráčů na dresech. Přitom mít tento poznávací prvek je běžné i v nejrenomovanějších evropských soutěžích.

"Nevím, proč to rušili. My jmenovky nyní zavádíme i kvůli lidem. Ne každý, zvlášť takhle na začátku sezony, hráče zná a i samotní kluci to berou jinak, když mají na zádech jméno," prozradil Deníku sportovní ředitel Dušan Vrťo krátce předtím než tým v čele s Milanem Barošem vyběhl ve čtvrtek večer z šaten na plochu Městského stadionu ve Vítkovicích k tradičnímu předsezonnímu focení.

A poprvé v nových dresech, které si samotní fotbalisté pochvalovali. I letos budou Ostravané používat hlavně bílou a modrou sadu, kterou jako třetí opět doplní červená. "Bílé, ty jsou posvátné. hrál bych jen v nich," pronesl záložník Tomáš Mičola. "Kvalitní výkony nám ale nezajistí, to si musíme odmakat sami," upozornil hned Milan Baroš.

"Tento model je skvělý v tom, že hráče drží v suchu a navíc je neustále ochlazuje, aby byli při zápase čerství," dodal Vrťo.

Celkově mezi samotnými hráči panovala dobrá nálada. "Jen aby nám to vydrželo," shodli se.

Více ohlasů a podrobností z focení Baníku Ostrava čtěte v pátečním tištěném vydání Deníku. Na momenty se můžete podívat v naší fotogalerii.