Reparát mohou svěřenci trenéra Vlastimila Petržely složit už dnes v dohrávce 15. kola, kdy se jim ale do cesty postaví vedoucí Sigma Olomouc. Utkání začíná na Městském stadionu ve Vítkovicích v 17.30 hodin a především domácímu týmu půjde o hodně. Pokud totiž nezvítězí, přezimuje v tabulce až za rivalem z Opavy, což by bylo nejen obrovským překvapením, ale také pořádnou blamáží klubu ze slezské části Ostravy.

„Je to poslední zápas, doufám proto, že ze sebe kluci vydají všechno a odčiníme sobotní duel v Třinci," uvedl Vlastimil Petržela, jehož tým pokazil slibně rozehranou sezonu v zápasech venku. V nich Baník z osmi klání získal jen devět bodů a po víkendu klesl k velké nelibosti fanoušků až na čtvrtou příčku v tabulce. I proto je pro Baník poslední duel v sezoně tak důležitý. „Střetnou se dva nejlepší týmy soutěže, bude to super vyvrcholení podzimu, když si to rozdáme o to, kdo je lepší," láká fanoušky do ochozů gólman Baníku Petr Vašek.

Zkušený stoper Tomáš Zápotočný přiznal, že v týmu je cítit malá nervozita. „Sigma se nám bodově vzdaluje, což není příjemné," ulevil si Zápotočný.

Kapitán Baníku Tomáš Mičola zase věří, že jeho tým v pravý čas potvrdí domácí suverenitu a přidá osmou výhru v řadě. „Sigma je rozjetá, ale my se musíme dívat na sebe. V útoku mají hodně mladých a šikovných hráčů, hlavně na ty si musíme dát pozor," řekl Mičola.

Důležitost utkání si uvědomují i v Olomouci. „Oba týmy minulý rok sestoupily z ligy a chtějí se tam vrátit. My ale máme před Baníkem náskok sedmi bodů a můžeme tak hrát ve větším klidu. Jsme v pohodě a věříme, že zápas v Ostravě zvládneme," doufal obránce Michal Vepřek. „Pokud vyhrajeme, tak budeme postupu do ligy hodně blízko. Odskočili bychom Ostravě o deset bodů," zakončil záložník David Houska. Je zřejmé, že poslední druholigový zápas v roce 2016 bude stát za to!

Baník Ostrava Sigma Olomouc (dnes, 17.30 hodin)

Jak nastoupili naposledy?
Baník: Vašek Lupták, Mešaninov, Zápotočný, Hučko Ožvolda (46. Nerad), Hlinka, Mičola (66. Chvěja) Mondek, Stáňa, Urgela (46. De Azevedo).
Olomouc: Buchta Sladký, Radakovič, Šindelář, Vepřek Zahradníček (61. Buchvaldek), Houska (70. Habusta), Petr, Plšek, Falta Chorý (61. Yunis). Trenér: Jílek.

Hlasy před zápasem:
Vlastimil Petržela (kouč Baníku Ostrava): „V neděli jsme se ještě vrátili k zápasu v Třinci (1:4), ale pak už jsme přepnuli na Olomouc. Nemělo by smysl se v tom dlouho plácat, musíme myslet na další zápas, ve kterém chceme obstát. Věřím, že si to rozdáme na rovinu a ukážeme jim, že máme lepší mužstvo. Já je viděl hodněkrát a jsem přesvědčen, že je to tým, se kterým můžeme uspět. Mají tam určitě šikovné kluky a kvalitu, ale jako jejich hlavní přednost vidím, že mají konsolidovanou osu mužstva, která zůstala i po sestupu. Zatímco my to museli slepovat doslova na poslední chvíli. Na rozdíl od nás jsou na podzim mnohem produktivnější."

Václav Jílek (Sigma Olomouc): „Jsme si vědomi toho, že Baník podává rozdílné výkony doma a venku. Myslím si, že to je mužstvo, které hraje přesně v rámci požadavků trenéra Petržely, to znamená hodně náročný způsob hry. Nicméně myslím si, že i Baník má svoje mezírky, kterých bychom chtěli využít."

Marek Heinz (bývalý útočník Baníku i Olomouce): „Pro mě je těžké říct, komu budu fandit nebo kdo vyhraje. V Ostravě jsem zažil krásný rok, Baník mi v mistrovské sezoně přirostl k srdci. Ale v Olomouci žiju, Sigmu mám taky rád a začal jsem tady pracovat u mládeže. Baník bude mít velkou výhodu domácího prostředí. Na druhé straně Sigma má formu, je v laufu a asi na tom bude o něco psychicky líp. Netroufnu si tipovat výsledek, ale uvidíme atraktivní utkání s prvoligovými parametry."  (au+mk)