S osmi body v tabulce, s průběžnou šestou příčkou, se dvěma výhrami v bez obdržené branky zádech a ve výpravě i s omilostněným Francisem Narhem odcestovali fotbalisté Baníku Ostrava do Liberce, kde se dnes pokusí natáhnout sérii bez porážky už na čtyři zápasy.

Ve třech posledních duelech vybojovali dvě výhry a remízu a to je katapultovalo do popředí průběžného pořadí. „Pořád ale máme za sebou jen vstup do ligy," upozornil už v týdnu Martin Svědík, jeden z trenérů slezskoostravského týmu. „Chceme uspět v každém zápase, stejně tak to bude i v Liberci," doplnil vzápětí.

Na severu Čech ale Baníku vyhrál naposledy před více než čtyřmi lety. „Podobné statistiky nesleduji, takže tomu nepřikládám až takovou váhu. Je však jasné, že nás nečeká nic jednoduchého, Liberec má jednoduchý a rychlý přechod do útoku, což předvedl v minulém kole v Teplicích, kde si během prvního poločasu vypracoval právě po rychlých kontrech čtyři vyložené šance. Ten zápas Liberec sice nakonec jen zremizoval, přesto podal, z toho co jsem viděl, kvalitní výkon," zdůraznil Martin Svědík, kterého neukolébal ani fakt, že Slovan prozatím moc gólů nedává. Doma se dokonce v lize v nové sezoně ještě vůbec netrefil. „Jenže šance si vytvářejí a je jen otázka času, kdy je začnou i využívat. My jim však něco podobného nechceme dovolit. Rádi bychom v Liberci znovu předvedli kvalitní defenzivu, ovšem po hráčích budeme chtít i lepší výkon směrem dopředu."

Do utkání by i přes nepovedenou pasáž ve druhém poločase domácího zápasu s Brnem měli trenéři Baníku nasadit základní sestavu podobnou té, která vyběhla před týdnem na Bazalech. Otázkou tak pouze zůstává, zda od začátku nasadí dvacetiletého ghanského útočníka Francise Narha, jenž vypadl ze sestavy kvůli disciplinárnímu trestu, jenž ho nakonec stál dva zápasy. „Je možné, že složení týmu nějakým způsobem prohodíme třeba i s ohledem na očekávanou hru domácích," dodal Martin Svědík, jeden z trenérů ostravského Baníku.