Vracejí se do první ligy. Fotbalisté Baníku Ostrava už dnes rozehrají nový ligový ročník v Brně. Vést je bude Radim Kučera, pro kterého to bude pro změnu premiéra v roli prvoligového trenéra.

Třiačtyřicetiletý kouč však trémou netrpí. „Je tam jeden velký rozdíl já byl jako aktivní fotbalista před zápasem hodně nervózní, kdežto teď to tak nemám. A později v zápase je to zase přesně naopak,“ usmál se.

Radim Kučera však vstupuje do nových vod obezřetně, stále upozorňuje na to, že Baník je navzdory pouze roční odmlce v nejvyšší soutěži typický nováček.

„Každý tým se vždy pět šest zápasů srovnává s novou soutěží. Není sice brán jako outsider, ale rozhodně nemůže tvrdit, že je v nějakém zápase favorit. Navíc v Baníku začíná nová éra, i proto musíme tvrdit, že jsme nováček,“ zdůraznil.

Milan Baroš, jeden z nejlepších fotbalových útočníků české historie.
Útočník Baníku Milan Baroš o letních nákupech Sparty a Slavie: Lize to pomůže

Ostravané před startem ligy řeší jeden větší problém, nemají stoprocentně zdvojenou stoperskou dvojici.

Přípravné zápasyKarviná - Baník 1:3 (van Eijma, Stáňa, Pekár)
Znojmo - Baník 1:3 (Poznar, Hykel, J. Šašinka)
Slovácko - Baník 1:6 (J. Šašinka 2, Stáňa, Poznar, Mondek, Zápotočný)
Trnava - Baník 1:2 (Hrubý, Poznar)
AEK Athény - Baník 3:1 (J. Šašinka)
Třinec - Baník 5:2 (J. Šašinka 2)

„Některé varianty nám padly. Stopery ale hledáme od samotného počátku, ovšem ne za každou cenu. Byl bych nejradši, kdyby ještě přišli dva hráči, jeden mladší a druhý zkušenější a nejlíp jeden ze zahraničí a druhý odzkoušený naší ligou. Teď je to ale nedostatkové zboží,“ poznamenal Radim Kučera, který je naopak spokojený s tím, jak to v týmu vypadá směrem dopředu.

„Momentálně je to tak. V útoku máme zkušeného Milana Baroše, máme tam Tomáše Poznara, který přišel z Plzně, jsou tam mladí Šašinkové, nachystaný je Jakubov. Ale každopádně po očku budeme sledovat i další hráče,“ zdůraznil kouč Baníku Ostrava.

Jak už v úvodu sám řekl, trémou netrpí a stejně tak jej před dnešním zápasem nezneklidňují momentální trable ve středu obrany.

„Brečet nebudu a stejně tak si nebudu oblékat dres. Řeknu to takhle, Pokorného znám ze Znojma. Je to mladý hráč, vím o jeho kvalitách, stejně jako jsem u Šindeláře přesvědčený, že nic nevypustí. Zkrátka jim věřím, stejně jako bych věřil Sašovi Jakubovovi, který už ukázal, že by na tom postu mohl hrát,“ dodal Radim Kučera, trenér Baníku Ostrava.

Poznar o Barošovi: Mám se co učitŽádný vyjukaný mladík to sice není, přesto se Tomáš Poznar, letní osmadvacetiletá posila Baníku Ostrava, před sezonou přiznal, že se ještě může mnohému naučit od útočného kolegy Milana Baroše. „Ano, jsme možná konkurenty, ale zároveň je to dobrý kamarád a obrovská osobnost. Snad všichni v kabině to vnímáme tak, že se máme pořád od koho učit. A já sám musím říct, že jeho přístup je neuvěřitelný, je to naprostý profesionál,“ rozpovídal se někdejší zlínský útočník. „Za těch pár týdnů jsem v trénincích pozoroval, co třeba dělá a co bych si od něj mohl vzít. Asi nejvíc mě zaujal jeho přehled v šestnáctce. A taky způsob, jakým si hledá míč uvnitř pokutového území, je mimořádný. Tohle jsou věci, které bych si od něj chtěl vzít stejně jako to, abych byl v té šestnáctce aspoň na podobné úrovni jako on,“ doplnil. 

   Zdroj: Deník

   Zdroj: Deník

Pro zvětšení klikněte.Zdroj: DENÍK

   Zdroj: Deník

*Pro zvětšení obrázků na ně klikněte.

Fanoušci Baníku v Brně.
Baník míří do Brna. V pohotovosti bude přes sto policistů