Novým koučem byl na oficiální tiskové konferenci na Bazalech v úterý přesně v 11.33 hodin jmenován pětačtyřicetiletý Martin Pulpit, který naposledy vedl divizní Svitavy.

Pětačtyřicetiletý Pulpit momentálně působil v divizních Svitavách, ale dříve vystřídal celou řadu klubů včetně Sigmy Olomouc nebo naposledy Viktorie Žižkov, odkud byl kvůli neuspokojivým výsledkům odvolán v průběhu minulé sezony.

Představenstvo ostravského klubu se rozhodlo pro trenérskou změnu na pondělním večerním zasedání. Podle předsedy Petra Šafarčíka bylo hlavní příčinou nelichotivé umístění; Baník spadl na poslední příčku po sobotní prohře v Příbrami. „Dalším důvodem je vysoký počet inkasovaných branek a celková atmosféra v týmu. Martin Pulpit nás přesvědčil profesionálně zpracovanou analýzou současného týmu, jednotlivých hráčů a jejich potenciálu, jednoduchým a srozumitelným plánem, co se dá teď s mužstvem narychlo provést, aby se konečně začaly sbírat body," řekl na úterní tiskové konferenci Šafarčík.

Pulpit: Mužstvo není mrtvé a má chuť pracovat

Pulpitovým spolupracovníkem bude Milan Matejka. Ten rovněž uzavřel smlouvu do konce června příštího roku. „Přicházím s obrovskou pokorou ke jménu Baníku. Vážím si téhle nabídky a udělám vše pro to, aby se dostal z pásma sestupu do klidných vod středu tabulky," řekl Pulpit, který už včera s týmem absolvoval společný oběd i dva tréninky.

„Už jsem absolvoval pohovory s nejzkušenějšími hráči Lukešem, Svěrkošem a Vomáčkou. A mám z toho dobrý pocit. I z prvního tréninku, mužstvo není mrtvé a má chuť pracovat," řekl Pulpit.

Podle něj je hlavním problémem Ostravy nekvalitní obrana. S třiadvaceti obdrženými góly je nejhorší v lize. „Baník musí zapracovat na defenzivní činnosti, na tom stojí současný problém. Dostává příliš mnoho branek," řekl Pulpit, jehož nový tým v sezoně ještě ani jednou neuhájil čisté konto. „Jsem přesvědčen, že to není tým na šestnácté místo ligy. Když bude tým kompletní, má na střed tabulky," uvedl Pulpit.

Novým trenérem Baníku se stal Martin Pulpit.

Baník čekají na závěr podzimu ještě čtyři zápasy proti Teplicím, Dukle, Slovácku a Slavii - šéfové klubu dali Pulpitovi za úkol nasbírat v nich sedm bodů.

„Pro závěr podzimu chceme v prvé řadě stabilizovat sestavu. Mám pocit, že těch změn v ní bylo příliš. A pak určit brankáře číslo jedna. A můžu říct, že v tuto chvíli nevím, jestli to bude Buček, nebo Bárta," dodal Pulpit s vědomím, že v posledních dvou utkáních mužstvo fatálními kiksy srazil brankář Buček.

Pro jeho předchůdce Látala končí ostravská epizoda po půl roce. Týmu se chopil v dubnu po Pavlu Malurovi, a i když se s ním dokázal zachránit mezi elitou a na podzim s Baníkem předváděl poměrně atraktivní fotbal, vaz mu zlomila série devíti zápasů bez výhry a jen osm získaných bodů.