Fotbalový klub Baník Ostrava má od středy nové představenstvo i dozorčí radu. Valná hromada schválila organizační změny ve struktuře společnosti.

Zásadní informací je podle předsedy představenstva Petra Šafarčíka především to, že členem dozorčí rady společnosti se stává Lubor Žalman, bývalý generální ředitel Raiffeinsen Bank, který bude zastupovat skupinu nově příchozích investorů. „Jde o skupinu podnikatelů, kterou na veřejnosti zastupuje právě Lubor Žalman. Významný finančník a manažer, který vlastní finanční skupinu Fincentrum.

Společně s dalšími podnikateli se rozhodl investovat peníze do Baníku ne proto, že je tým momentálně na pohárových příčkách. Přesvědčilo je zejména to, že Baník má nejmladší kádr v lize a propracovaný systém mládeže, který je zárukou budoucnosti klubu," uved na včerejší tiskové konferenci Petr Šafarčík. Noví investoři už klubu pomáhají tím, že doplňují rozpočet.

„Společně s dalšími partnery Baníku nám umožnili naplnit rozpočet na letošní sezonu tak, abychom jej nemuseli naplňovat z prodejů hráčů, které se v létě nabízely. Jejich investice je svým způsobem navázána na to, že budou finančně participovat na budoucích transferech," uvedl Šafarčík.

V konkrétních číslech řečeno, noví investoři naplnili pro sezonu 2014/2015 rozpočet, který je na úrovni 85 milionů, částkou 20 milionů. „Jejich vstupem tak Baník učinil významný krok k finanční stabilizaci," uvedl Šafarčík.

Dozorčí rada tak bude nově fungovat ve složení Martina Mannová, která jakožto předsedkyně dozorčí rady zastupuje akcionáře. Dále je to již zmiňovaný Lubor Žalman, který zastupuje nově příchozí investory. Třetím členem dozorčí rady je Pavel Filipčík ze společnosti Vítkovice Holding, který bude zastupovat partnery a sponzory Baníku.

Ke změnám došlo rovněž na úrovni představenstva klubu, jehož předsedou zůstává Petr Šafarčík. K němu přibyli dva noví členové, Matouš Hába a Michal Šafarčík. „Již delší dobu v představenstvu pracujeme na dvou základních úkolech. Jedním z nich je dokončení provozní restrukturalizace společnosti, která spočívá v tom, že od 1. ledna 2015 by měly být Bazaly vloženy do majetku městské společnosti Vítkovice Aréna," uvedl Šafarčík. „Tímto krokem by měl být dokončen proces narovnání vztahů mezi jednotlivými sporty v Ostravě.

V praxi to znamená, že Baník bude hradit veškeré náklady spojené s provozem stadionu Bazaly, který bude zabezpečovat Vítkovice Aréna," oznámil Šafarčík.

(fcb.cz, au)