Velký den čeká už ve středu petřkovický fotbalový klub. Hřiště pod Landekem bude celý den patřit fotbalu. Na očích budou nejprve děti a jejich mistrovské a přátelské zápasy. Program vyvrcholí vpodvečer, kdy se po sedmi letech střetne A-tým Odry s druholigovým Baníkem Ostrava (od 15.30 hodin).

„Hrozně se těšíme. Je to pro nás motivace, abychom ukázali, že se můžeme měřit i s takovými soupeři. I když jde jen o přátelák, tak jej nehodláme odchodit," uvedl kouč Odry Filip Smékal.

Zatímco v roce 2009 hrál Baník v Petřkovicích na počest nešťastně zesnulého Petra Šuly, tentokrát půjde o slavnostní chvíli, jelikož klub slaví osmdesát let od svého založení.

„Pojali jsme to jako oslavu fotbalu i s večerním společenským programem, včetně živé kapely Manatees Friends. Bude to setkání lidí, kteří zde fotbal dělají a podporují nás v době, kdy jsme na vrcholu. To není špatné, ne?" zeptal se s úsměvem předseda a majitel klubu Petr Tač.

„Jsme moc rádi, že Baník k tomuto zápasu svolil a uskuteční se. Přece jen v jeho nabitém programu není jednoduché najít místo, ale povedlo se to. Věřím, že to přiláká mnoho lidí, kteří s námi toto naše významné výročí oslaví," dodal Tač.

Nadšení neskrývají ani hráči, pro něž půjde po sobotním derby s Hlučínem o další velký zápas. „Kvůli takovým fotbal hrajeme. Každý chce měřit síly s top týmy. Tohle bude vyšší level než Hlučín, takže čekáme ještě větší návštěvu. My si to půjdeme užít a třeba překvapíme," poznamenal záložník Marek Neumann. „Půjde o velkou oslavu fotbalu," doplnila spoluhráče petřkovická legenda David Levčík.

Myšlenky podobných zápasů podporuje také kouč Baníku Vlastimil Petržela, jehož tým se v této sezoně představil v Markvartovicích a Bohumíně. „Dušanovi Vrťovi jsem už dříve řekl, že když bude chtít nějaká vesnice sehrát takový zápas, ať se tomu nebrání, takže proč ne?" řekl Petržela.

Program oslav

8.30 hodin: Petřkovice U13 - Hlubina U13, Petřkovice U8 - Petřkovice U9.
9.30 hodin: Petřkovice U15 - Hlubina U15.
11 hodin: Turnaj O pohár petřkovických legend (U11 a U10).
12 hodin: Petřkovice U17 - FK Bohumín U17.
13 hodin: Petřkovice U19 - FK Bohumín U19.
15.30 hodin: Odra Petřkovice - FC Baník Ostrava.