A ještě předtím se na čáře mávalo i při gólu Baroše. „Poté bylo mužstvo paralyzováno, a navíc dostalo další branku,“ uvedl Bohumil Páník.

Přesto se ještě na hřišti udála od té doby ještě spousta věcí…

Ano, zdálo se, že je po zápase. Přesto se tým ještě zvedne, dá kontaktní gól, a kdyby to Poznar doskluzoval, mohlo to skončit 2:2. Hráči po zápase v kabině jen seděli a pomalu vůbec nikdo z nich nevěděl, co se děje. I pro mě je celá situace u toho neuznaného gólu nepochopitelná.

Jak jste to viděl vy sám?
Samozřejmě jsem to viděl jen ze svého pohledu, ale je to pro mě nepochopitelné. Ano, pokud budou mít pravdu rozhodčí, omluvím se jim, ale myslím si, že v tomto momentě mám pravdu já. Pomezní sudí to zvedá, hlavní stojí uprostřed a přece vidí, jestli tam někdo je, nebo není před brankářem. Jestli mu brání ve výhledu… Ti dva to přece musí vyhodnotit. Tady se hrálo o obrovské moc, fotbal stojí stamiliony. Někdo tady zvedne Baník z popela, a pak se stane tohle. Jestli má být video, pak ať je všude.

Utkání 21. kola první fotbalové ligy: Baník Ostrava - Dukla Praha, 17. března 2018 v Ostravě. Smutek Baníku.
Baník je i kvůli spornému verdiktu Patáka zase blíž sestupu

Po neuznaném gólu jste se snažil dopídit pravdy u pomezního sudího. Řekl vám něco?
Oni jsou imunní, díval se na hřiště. Samozřejmě že to vnímají, dokonce díky mikrofonům to ten hlavní musel slyšet. Ale to je teď vedlejší.

Co to může s týmem udělat?
Viděli jste, co to s nimi udělalo na deset minut. Hráči pomalu nevěděli, kde mají běhat, byli z toho hotoví. Dneska je to už také o mentálních věcech. A nikdo neví, o kolik procent ta mentalita snižuje výkon.

Je podle vás Baník momentálně natolik silný, aby i tohle zvládl?
Musí být silný. Ti hráči si to musí uvědomit, jak hráli posledních dvacet minut. Že soupeře dokážou zatlačit, dokážou to vysoubojovat. Takovým způsobem už musíme Baník bránit.

Jak vidíte tu situaci se záchranou?
Budeme hrát do doby, dokud to bude matematicky vyhodnocené tak, že to ještě uhrát půjde. Pokud šance bude, musíme se o to rvát až do konce. A budeme se rvát.

Je to katastrofa, řekl Diop. Ostatní hráči si nebyli po utkání ničím jisti

Ten moment se probíral i po fotbale hodně dlouho. Hlinkova rána, která skončila gólem, radost fanoušků i lavičky Baníku. A vzápětí obrovská vlna hněvu, která se snesla na hlavy rozhodčích. Branka na 1:1 v zápase s Duklou neplatí, byl tam ofsajd, hrajeme dál. Tak zněl verdikt hlavního sudího Nenadála.

„Je to katastrofa, míč jsem netečoval, a ani v ofsajdu jsem nebyl,“ kroutil hlavou střídající Dame Diop, kolem něhož proletěl míč z kopačky slovenského záložníka Marka Hlinky. „Sám jsem viděl jen střelu, ale to, jestli to nějaký hráč tečoval, jsem nezaregistroval.,“ zareagoval autor druhé, a nakonec i vítězné branky Dukly Praha, obránce Ondřej Kušnír, mimochodem. hráč původem z Ostravy.

K situaci se po utkání vyjádřil také brankář hostů Filip Rada: „Tu ránu jsem v podstatě neviděl, míč jsem zaregistroval, až když vylítl přes nějakého hráče. Ale v ten moment jsem nevěděl, jestli to byl někdo od nás nebo z Baníku. Balon jsem viděl na poslední chvíli, až když skončil v síti. Pak rozhodčí zvedl ofsajd, takže víc k tomu nemám co říct.“
Jediné, čím si byl třiatřicetiletý brankář vítězného týmu prakticky jistý, bylo že míč podle něj tečován nebyl.

„Nemyslím si, prostě na poslední chvíli vylítl z klubka hráčů, takže jsem už nestačil zareagovat. Ano, myslel jsem si, že někdo z Baníku bude střílet, ale bylo tam moc hráčů a mi se nepodařilo mezi nimi vyhledat míč, jenže to se mně nepovedlo, navíc to bylo trefené dobře,“ poznamenal s tím, že jej přece jen trochu překvapil zvednutý praporek asistenta rozhodčího. „Vlastně jsem ani hned na lajnového rozhodčího nekoukal. Padl gól, všichni zakřičeli, a až pak začal hlavní rozhodčí ukazovat ofsajd, takže jsme si postavili balon a hráli dál.“

Svůj pohled na věc nabídl také nakonec zklamaný střelec Marek Hlinka. Zkušený záložník to sám ale prý objektivně neviděl. „Bezprostředně po zápase nám o tom, že to ofsajd nebyl, říkali jen dva náhradníci, kteří se tam rozcvičovali. Určitě se sám na to rád podívám, i když na tom už nikdo nic nezmění. Ale ten gól byl na 1:1, navíc v době, kdy jsme se dostávali do tlaku. V tu chvíli navíc bylo do konce ještě třicet minut a já jsem přesvědčený, že bychom ten zápas zvládli,“ dodal Marek Hlinka.

Jaromír Bosák.
Jaromír Bosák: Nechci skončit jako brontosaurus, kterému se lidé smějí