Případem se zabývaly i soudy. „Po opakovaném neúspěšném pokusu o smír mezi účastníky rozhodla komise tak, že odpůrce (Baník) je povinen zaplatit navrhovateli (Žižkov) celkem částku 8,404.600 korun," stojí v prohlášení komise. Baník bude mít na zaplacení lhůtu do 15 dnů od doručení písemného vyhotovení rozhodnutí.

V letité kauze už v prosinci 2010 arbitráž nejprve nařídila Baníku zaplatit šest milionů korun, ale již za tři měsíce toto své rozhodnutí komise zrušila a ostravský klub od pokuty za neplnění splátkového kalendáře osvobodila. Případ se následně dostal až k soudu, který dal za pravdu Žižkovu. Na základě toho nyní arbitráž znovu udělila Baníku povinnost smluvní pokutu za prodlení v platbě uhradit.

Baník v úterý večer v krátkém prohlášením informaci potvrdil. „Byli jsme informováni o rozhodnutí arbitrážní komise FAČR, která se vrátila ke čtyři roky staré kauze Žižkov. Dokud neobdržíme oficiální písemné odůvodnění tohoto rozsudku, nemůžeme se k danému rozhodnutí a našim následným krokům vyjadřovat," uvedla tisková mluvčí Baníku Regina Jandová.