Již 38. ročník tradičního podniku se dočkal rekordní divácké kulisy. V Brušperku, Bohumíně a Markvartovacích sledovalo zápasy na třínáct set diváků. „Nápad pořádat Zlatý kahan v těchto třech místech se ukázal jako velmi dobrý," pochvaloval si Petr Mašlej, ředitel mládežnického úseku Baníku Ostrava.

„Máme být na co hrdi a děkuju všem, kteří se na tomto úspěchu podíleli," usmíval se Mašlej. „Díky patří také lidem z Brušperku, Bohumína i Markvartovic, kteří všechna tři dějiště turnaje skvěle připravili. Ta hojná divácká návštěva jim za to byla odměnou,“ pokračoval Mašlej. „Nápad pořádat Zlatý kahan v těchto třech místech se ukázal jako velmi dobrý a vděčný,“ dodal mládežnický šéf Baníku.

„Už jsem to v minulosti po některých našich turnajích konstatoval a jsem rád, že mohu i tentokrát. Naši hosté byli s pobytem u nás maximálně spokojeni. Máme ohlasy z Olympique, Eintrachtu i Górniku Zabrze. Pro všechny to byla výborná konfrontace, pochvalovali si turnaj i po organizační stránce," vykládal Mašlej.

"Zástupci všech tří klubů měli možnost prohlédnout si vznikající budoucí tréninkové centrum Vista a velice se jim myšlenka a uspořádání tohoto centra líbily,“ pokračoval Mašlej, jehož logicky potěšila i prezentace baníkovské devatenáctky.

„Nejde jen o to celkové druhé místo. Jde o herní projev, jakým jsme se prezentovali. A skvělé bylo samozřejmě vítězství nad Olympique Marseille. Bylo zajímavé porovnat se s různými herními styly. Francouzi hráli v hlubokém bloku a spoléhali na nebezpečný rychlý přechod, Eintracht těžil z mimořádných fyzických dispozic a styl Górniku Zabrze byl nejvíce podobný tomu našemu. I v tom byl celý turnaj velmi užitečný,“ dodal Petr Mašlej.


Výsledky: Baník Ostrava – Górnik Zabrze 3:2, Baník – Eintracht Frankfurt 0:2, Baník – Olympique Marseille 4:1, Marseille – Frankfurt 2:0, Marseille – Górnik 1:0, Górnik – Frankfurt 1:5. 
Konečné pořadí: 1. Frankfurt, 2. Baník, 3. Marseille, 4. Górnik.