Hosty poslal hned v úvodu do vedení Holzer, Slovan však brzy nejen vyrovnal, ale po trefách Dražiče a Rataa průběžné skóre otočil.

Krátce po poločase sice Ostravané srovnali krok gólem Kaloče, poslední slovo však měli domácí. Branka Cmiljaniče že 73. minuty určila za vítěze Slovan.

„Hráči to utkání po náročném dvoufázovém týdnu měli spíše za odměnu. Někteří mě potěšili, jiní méně, někteří mě trochu vykolejili. Ale není slitování, hráči musí podávat absolutní výkony od prvního dne, protože vlak se rychle rozjíždí a času je málo. Prohra mě mrzí, ale myslím, že jednou tam domácí gólman už vyrazil míč zpoza brankové čáry. Domácí jsou dále v přípravě, bylo vidět, že byli dynamičtí a rychlí, rychlostně nám utíkali a těch situací měli více než my. Ale to je znak počátku přípravy," hodnotil pro klubový web trenér Baníku Bohumil Páník.

Baník teď bude pokračovat v přípravném období na soustředění v Rakousku, kde se postupně utká s MOL Vidí, NK Osijek a Austrií Vídeň.

ŠK Slovan Bratislava – FC Baník Ostrava 3:2 (2:1)

Branky: 14. Dražič, 28. Ratao, 73. Cmiljanič - 1. Holzer, 50. Kaloč. Rozhodčí: Smolák - Somoláni, Pozor. ŽK: Cmiljanič - Celba. Diváci: 1550.

Slovan: Greif (46. Šulla) – Apau, Abena, Bajrič, Vernon (69. Kozlovský) – Čavrič (82. Rigo), Rabiu (46. Daniel), Nono, Dražič – Ratao, Strelec (69. Cmiljanič).

Baník: Budinský - Celba (46. Breda), Šindelář (46. Pokorný), Stronati (46. Procházka), Fleišman (46. Helešic) - Lalkovič (46. Fillo), Mešaninov (46. Kaloč), Jirásek (46. Jánoš), Holzer (46. De Azevedo) - Hrubý (46. Kuzmanovič) - O. Šašinka (46. Smola).