Baník by měl úvodní dva domácí zápasy podzimu odehrát na Městském stadionu ve Vítkovicích.

Harmonogram opravných prací naboural vadně nainstalovaný topný kabel vyhřívání hřiště v roce 2010, který si nyní vyžádá další dodatečně úpravy v pískovém podloží a profilu trávníku.

Klub, který se s dodavatelem dřívější zakázky dohaduje v reklamačním řízení, tak přijde rekonstrukce hřiště na dvojnásobek původního rozpočtu, na přibližně 3,5 milionu korun.

„To všechno má za následek prodloužení původního harmonogramu rekonstrukce minimálně o dva týdny. Takže už teď je jasné, že v prvních dvou domácích zápasech podzimní části sezony nebude Baník moci využít Bazaly," řekl pro klubový web předseda představenstva Petr Šafarčík.

Baník nyní jedná o tom, že by se na začátek podzimu měl přesunout na Městský stadion do Vítkovic. „Jedná se pouze o krátkodobé řešení, a pokud vše bude probíhat bez dalších zádrhelů, měli bychom se na Bazaly vrátit přibližně v závěru srpna," uvedl Šafarčík.

Technický stav hrací plochy i špatné odvodnění stadionu na Bazalech jsou dlouhodobě neutěšené. Ostravský klub měl kvůli tomu v minulých dnech potíže se získáním prvoligové licence pro příští sezonu, kterou mu FAČR ve středu udělila až po odvolání.