„Vypadá to tak, že Teplice patří společně s Jihlavou mezi štiky jara, oba týmy uhrály plný počet bodů, Jablonec to navíc zvýraznil v týdnu vítězstvím v pohárovém čtvrtfinále,“ uvedl Radim Kučera, trenér Baníku.

„Náš soupeř je momentálně silný v mezihře i kombinaci, v týmu má výrazné individuality, o které se mužstvo opírá. Ať už to je Pernica, Hübschman, Trávník nebo Chramosta. Jejich mužstvo zastihl úvod jara v dobré formě, ovšem my se jim budeme snažit sérii překazit, přestože dobře víme, že to bude těžké,“ zdůraznil.

Dvěma odloženými zápasy vynucenou pauzu využili Ostravané k důkladné přípravě na náročné období, jež klidně může i o mnohém rozhodnout. „Počasí nejde ovlivnit, ale celý harmonogram přípravy se úplně rozbil. Na druhé straně to může přijít vhod, že v Jablonci budeme hrát až v neděli,“ řekl Radim Kučera, kterému se naskytla šance zapracovat s týmem na neduzích, jež Baník stále srážejí.

„Zaměřovali jsme se na obranné i útočné činnosti. A kdoví, třeba nám to nakonec i pomůže, měli jsme zase další možnosti k sehrání a mohli jsme se věnovat některým věcem, které je ještě třeba doladit,“ podotkl.

Dvoutýdenní zápasový půst pomohl některým hráčům k doléčení šrámů. „Pauza prospěla i Milanu Barošovi, který se vrací po zranění a na neděli by měl být k dispozici,“ dodal Radim Kučera, trenér fotbalistů Baníku Ostrava.