Pohoda z konce minulé sezony je pryč, stejně jako úspěšná ligová série sedmi zápasů bez porážky, o kterou Baník přišel v pátek večer v Edenu. „Takhle se na to nedíváme, byl to druhý zápas v nové sezoně, který jsme nezvládli. Prospali jsme úvod utkání, což by se nám stávat rozhodně nemělo. V útočné fázi nám chybí větší důraz. Prostě snaha dotlačit míč do branky, někoho tam zbořit," uvedl stoper Baníku Jan Baránek, který je zatím jediným střelcem ostravského týmu v nové sezoně.

Ostravský celek toho doopravdy v útočné fázi ve dvou utkáních moc nepředvedl, pokazil velké množství přihrávek. Jedním z důvodů může být i fakt, že trenérský triumvirát (Svědík, Korytář, Bernady) zatím nenašel ideální složení sestavy. V obraně, záloze ani útoku. Do hry nasadili sedmnáct fotbalistů a stoprocentní důvěře se těšili Pavlenka, Baránek, Frydrych (na Dukle hrál pravého beka, na Slavii stopera), Greguš a Narh.

V Edenu už v poločase skončil překvapivě zápas pro kapitána Václava Svěrkoše, který nezářil, což se ale nedalo říct ani o jednom hráči v modrém dresu.

A nejhorší třicetiletý kanonýr, nastupující ale na pozici podhrotového hráče, taky rozhodně nebyl. „Zdravotní problémy v našem rozhodnutí nebyly. Vašek (Svěrkoš) je pro nás velmi důležitý hráč, v zápase se svezl s tím, že celá útočná hra nebyla dobrá. Snažili jsme se to vyřešit nasazením Mensaha, který je typologicky silnějším hráčem v osobních soubojích, a na post podhrotového hráče se pousnul Šichor. Myslím si, že to po přestávce přineslo zlepšení. Jsem pevně přesvědčený, že v dalších utkáních bude Vašek hrát a prokáže, že do týmu jednoznačně patří a je jeho lídrem," řekl po utkání Bernady.

Podobně ale trenéři mohou hovořit i o dalších hráčích, kteří by měli tým táhnout. Jarní klid a herní pohodu hledají Greguš, Frydrych, Baránek, Štěpán nebo Kukec.

„Z úvodních dvou kol jsme si představovali více než bod. Už minulý týden na Dukle jsem říkal, že příprava je jedna věc a mistrovské zápasy druhá. Neřekl bych, že se na hráčích projevilo nějaké uspokojení z dobré přípravy. Ale musíme tomu prostě dát ještě víc," poznamenal Bernady po zápase na Slavii. „Dostali jsme tři góly, což je taky moc," uvedl Bernady.

Mrzel ho hlavně první inkasovaný gól. „Do utkání jsme nevstoupili dobře, inkasovali jsme už ve třetí minutě, což nás poznamenalo. Až posledních patnáct minut první půle sneslo nějaké měřítko stejně tak jako podstatná část druhého poločasu," řekl Bernady, jehož tým se ale do šancí nedostával.

„Výjimkou byl za stavu 0:1 snad jen trestný kop Jánka Greguše, který skončil na břevně. V době našeho největšího tlaku jsme pak z brejku inkasovali podruhé. Dokázali jsme se sice ještě do zápasu vrátit díky Baránkově gólu, ale bohužel potom přišla nedůslednost při standardní situaci a Latka utkání třetím gólem rozhodl," zhodnotil zápas Bernady, jehož tým čeká v pátek první domácí zápas proti Teplicím.