V přípravných zápasech na Slovensku (Ružomberok 0:3, Michalovce 3:3) inkasoval šest branek. „Zatím nás v této fázi přípravy srážejí chyby, ale je to dáno i tím, že jsme šli do duelů z plné zátěže. Výsledky nejsou tak podstatné. Důležité bylo, abychom to všechno vydrželi, protože jsme k tomu ještě dvoufázově trénovali, a to jsme zvládli. A když vidím, jak se s tím vyrovnali třeba Holzer a mladší Šašinka, tak mám radost. V tom je obrovská síla," říká Vlastimil Petržela, který nemohl v sobotním utkání s Michalovci počítat s několika zraněnými hráči (Dobrotka, Granečný, De Azevedo, Helešic).

Radost mu naopak muselo udělat angažování talentovaného stopera reprezentační dvacítky Jakuba Pokorného, který na Bazalech podepsal čtyřletý kontrakt. „O Kubu jsme měli zájem delší dobu a jsme rádi, že se nám podařilo transfer dotáhnout," uvedl sportovní ředitel Baníku Dušan Vrťo.

Potvrdil, že o devatenáctiletého obránce měl velký zájem taky Liberec. „Já se ale už dříve rozhodl pro Baník. A to hlavně proto, že to je pro mě další velký posun v kariéře. Navíc týmu odmala fandím a hodně ho sleduju. A to hlavně kvůli fanouškům, kteří klub podporují. Na atmosféru se moc těším," vyznal se Pokorný.

Na herním soustředění v Popradu usilovali o smlouvy v Baníku také další testovaní hráči (Vašek, Bajza, Konnsimbal, Rolinc, Jakovlev). „Nikdo mě ale vyloženě nepřesvědčil," uvedl Petržela, který by chtěl mít podle všeho nejdříve vyřešenou otázku gólmanů. Bajza i Vašek ale třikrát inkasovali.

„Ale třeba u Vaška je to těžké hodnocení, protože jsme v utkání s Michalovci v obraně dělali velké chyby. Věřím, že nám v tomto může pomoct příchod Pokorného," pokračoval Petržela. Posílit ale musí Baník i v ofenzivě, kde Baník v této chvíli nemá možná ani druholigovou kvalitu. „V koncovce jsme zatím neproduktivní," uznal Petržela. Další ostrý test čeká jeho svěřence ve středu, kdy v polských Kielcích změří síly s AEK Athény.