Včera totiž podepsal na Bazalech dvouletou smlouvu osmadvacetiletý útočník Štefan Pekár, který za posledního tři a půl roku nasázel v barvách Spartaku Myjava 28 gólů ve slovenské lize. „Je to gólový hráč, což nejlépe dokazují jeho statistiky. Přál si ho i trenér Vlastimil Petržela a věříme, že Štefan se bude střelecky prosazovat také v Baníku. Nebyli jsme jediní, kdo měl o jeho služby zájem, tím více nás těší, že jsme dnes jednání dotáhli do cíle," řekl pro klubový web Dušan Vrťo.

Pekár tak rozšířil slovenskou kolonii v ostravském týmu, kde už působí Hučko, Hlinka, Mondek a Urgela. Vrťo taky oznámil devět hráčů, kteří byli umístěni na transfer listinu a minimálně jarní část sezony odehrají v jiném klubu. Jedná se o Lukáše Luptáka, Jakuba Malého, Jana Matěje, Jakuba Šašinku, Martina Honiše, Vojtěcha Šroma, Marka Szotkowského, Martina Foltyna a Jana Staška.

„Jedná se ve všech případech o hráče, pro které teď hledáme kluby. I když okolnosti jsou různé. Především pokud jde o odchovance Kubu Malého, Honzu Matěje, Kubu Šašinku a Martina Honiše, potřebujeme, aby co nejvíce hráli, měli pravidelný zápasový rytmus a sbírali zkušenosti v mužském fotbale. Tady by se teď do základu dostávali těžko a pro jejich růst je jenom trénink málo," dodal Vrťo.

Podle informací Deníku je aktuálně druhý celek druhé nejvyšší soutěže takřka dohodnutý na příchodu kmenového hráče pražské Slavie Roberta Hrubého.

Dvaadvacetiletý bývalý mládežnický reprezentant působil v Baníku na jaře, ale po sestupu ostravského klubu odešel zpátky do Slavie, která ho obratem uvolnila do Teplic. Další ofenzivní posilou by se mohl stát útočník Varnsdorfu Alexandr Jakubov, který je s ostravským vedením také v kontaktu. Zimní přípravu zahájí tým pod vedením kouče Vlastimila Petržely 4. ledna.