Po duelech na Slavii (1:1), s Mladou Boleslaví (2:1) a Plzni (0:4) fotbalisté Baníku pokračují v těžkém losu a i do čtveřice se utkají s aspirantem na pohárové příčky. Do Ostravy v pondělí přijede ofenzivně laděný a postupem v pohárech posílený Jablonec.

Severočechům se příliš nevyvedl začátek sezony a po remíze s Brnem a porážce na Spartě panovaly obavy, jak bude sezona vůbec vypadat. Jenže vše se začalo rychle obracet. V minulém kole zcela převálcovali Slovácko, které mohlo být rádo za porážku pouze 1:2. „Jsem rád, že jsme utkání dokázali zvládnout jak výsledkově i výkonem. Vypracovali jsme si hodně šancí, které jsme ale nedokázali proměňovat. Naštěstí nám dva góly stačily, mohli jsme ale určitě vyhrát i vyšším výsledkem," hodnotil utkání trenér Roman Skuhravý.

Za milosrdnou porážku mohlo Slovácko děkovat Janu Kopicovi, který zahodil šest tutových příležitostí. „Bylo výjimečné, protože si nevzpomínám, kdy naposledy jsem neproměnil tolik šancí. Všechny byly obrovské a měl jsem je zkrátka dát, ale nedokážu si vysvětlit, co při nich dělal. Doufám, že se mi to už nikdy nestane," sypal si po utkání popel na hlavu Kopic.

To nejlepší si však svěřenci Romana Skuhravého nechali na třetí předkolo Evropské ligy. Ve dvojzápase s norským Strömsgodsetem rozhodně nebyli považováni za favority, ale doma jej porazili 2:1, v odvetě v Drammenu pak dokonce 3:1 a překvapení bylo na světě. „Věděli jsme, že má soupeř okénka v obraně. Vyhráli jsme 3:1, zvládli jsme to i za nepříjemného stavu 1:1, kdy jsem viděl na klucích trošku obavy o výsledek," připustil trenér Skuhravý.

„Ovšem vyhrát dvakrát s takovýmhle soupeřem je známkou dobré a chvályhodné práce. Jsem šťastný, Jablonci se poprvé v historii povedlo postoupit do play off. Je mi jedno, koho dostaneme. Pro nás budou oba dva zápasy s jakýmkoliv soupeřem neskutečnou školou. Jsme válečníci a chceme postoupit do skupiny," zářil štěstím jablonecký kouč, který si tak po zisku národního poháru a superpoháru připsal další úspěch.

„Jsem vděčný, že jsem dostal tuhle možnost. Znám spoustu trenérů, kteří jsou lepší než já a šanci nedostanou. Snažím se svou práci dělat na sto procent a přináší to ovoce. Ale je to zásluha celého klubu. V kabině je skvělá atmosféra," pochvaloval si Skuhravý.

Jablonečtí se však už plně soustředí na svého nejbližšího soupeře, kterým bude v pondělní dohrávce čtvrtého ligového kola nejvyšší soutěže ostravský Baník. A proti celku ze Slezské se Jablonci daří. Vždyť poslední porážka je stará už takřka tři a půl roku. Tehdy Baník soupeře smetl výsledkem 4:1. Od té doby ale vybojoval ve vzájemných zápasech pouze dvě remízy.

.