Kouč Radim Kučera nechal odpočívat zkušené hráče Milana Baroše a Tomáše Zápotočného, což se ale nakonec na výsledku negativně neprojevilo. Baník rozhodl o svém vítězství až v samotném závěru utkání, kdy se prosadili Hrubý a střídající Poznar.

Letní posila z Plzně, která přišla na roční hostování bez opce, se prosadila i ve třetím přípravném zápase v řadě. „Kluci ukázali obrovskou morální sílu. Bylo totiž vidět, že po náročném programu toho mají doopravdy plné zuby. Ale cením si toho, jak zápas odmakali. Byli za to odměnění i obratem, který je pro nás velmi cenný,“ uvedl Kučera.

Ostravský tým tak drží v přípravě stoprocentní bilanci (Karviná 3:1, Znojmo 3:1, Slovácko 6:1). „Trnava byla velice kvalitní soupeř, který nás zase prověřil a ukázal nám i zase věci, na kterých musíme ještě zapracovat. V první půli jsme působili špatným dojmem při zahušťování prostoru. Ve druhém poločase se to už zlepšilo a daleko více jsme dokázali držet míč,“ komentoval zápas kouč Radim Kučera, jehož tým sehraje další přípravný zápas za týden v polských Kielcích, kde vyzve řecký celek AEK Atény.

„Dva týdny před prvním ligovým utkáním sezony proti Brnu máme možnost utkat se s velice kvalitním soupeřem, který nás důkladně prověří,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

V Polsku nastoupí Baník v nejsilnější sestavě, na stejný den už je domluvený i duel s druholigovými Vítkovicemi. „V Polance nad Odrou vyběhne kombinovaný celek sestavený z hráčů širšího kádru a juniorky,“ dodal pro klubový web Vrťo.

Spartak Trnava – Baník Ostrava 1:2 (0:1). Branky: 44. Čanturašvili - 81. Hrubý, 85. Poznar. Rozhodčí: Zelinka. Hráno v Kroměříži.
FC Baník Ostrava: Vašek (46. Šustr) - Celba (61. Mondek), Jakubov, Pokorný, Sus - Hykel (61. Helešic), Hlinka (61. Panić), Hrubý, De Azevedo - Smékal (61. Poznar), J. Šašinka.