Dalšími členy sportovní rady klubu jsou Dušan Vrťo, Marek Jankulovski a nový sportovní manažer Michal Bělák. „Rozšířená sportovní rada má opravdu rozsáhlé pravomoci a s A-mužstvem bude v každodenním kontaktu. Věřím, že tato opatření pomohou ke zvýšení efektivity,“ řekl Václav Brabec, majitel klubu.

Zdeněk Nehoda na snímku ze školského poháru ve VřesiněZveřejněním nové struktury sportovní rady Baník Ostrava zároveň definitivně uťal přetrvávající pochybnosti o obsazení místa hlavního trenéra, kterým je i nadále Radim Kučera. „I když bodů bychom chtěli mít samozřejmě více, hra a výkony nebyly tak špatné, abychom po pěti měsících měnili trenéra. Chceme ho podržet a současně věříme, že i v symbióze s postřehy Petra Uličného přijde i kýžený efekt v podobě výsledků,“ uvedl na oficiálních stránkách klubu Zdeňěk Nehoda.

Dosavadní hlavní kouč Radim Kučera s novým stylem práce problém nemá. „Konstruktivní názory zkušených odborníků si kdykoliv rád vyslechnu. A v podobném režimu jsem už dříve ve Znojmě s Petrem Uličným naprosto bezproblémově fungoval,“ prohlásil s tím, že je srozuměn ještě s dalšími změnami, které jsou v jednání. „Kromě již oznámených jmen Martina Filla a Dame Diopa máme v plánu přivést ještě minimálně tři hráče a brankáře,“ dodal Václav Brabec.