I když výsledek není důležitý, nikdo nebude chtít odcházet do šaten poražen. Fotbalové hvězdy obou odvěkých rivalů fotbal i po skončení úspěšných kariér milují a k smrti nenávidí porážky. „Když vlezu na hřiště, chci vyhrát každý zápas. Jiné to nebude ani teď proti Spartě. Těším se na všechny hráče i fanoušky Baníku," vzkázal z polských Gliwic Radek Látal, který s kapitánskou páskou na ruce dovedl Baník k poslednímu titulu. „Zápasy se Spartou byly vždycky pro celé Ostravsko výjimečné, rád na ně vzpomínám," přiznal Látal, který ocenil organizátory, jak skvělé týmy se podařilo dát dohromady.

Domácí trenér Verner Lička má z čeho vybírat. „Je to baníkovský tým snů! Je pro mě velká čest, že ho můžu v tomto úžasném zápase koučovat," uvedl Lička, který má kromě svého syna Maria k dispozici vítěze Ligy mistrů Marka Jankulovského a Milana Baroše, už zmiňovaného vítěze poháru UEFA Radka Látala, ofenzivní klenoty Václava Svěrkoše, Martina Lukeše, Petra Samce nebo gólmana Jana Laštůvku.

Hvězdami nabitý celek přiveze do Ostravy i kouč Sparty Jozef Chovanec, který potvrdil účast Vratislava Lokvence, Zdeňka Grygery, Tomáše Ujfalušiho, Jiřího Novotného, Horsta Siegla, Jiřího Jarošíka, Michala Horňáka a Dana Zítky. Sparťané se do Ostravy těší. A to i proto, že se jim vybaví staré zážitky z památných duelů na Bazalech. „V Ostravě jsme to nikdy neměli lehké, nebylo to jako v Hradci Králové nebo Budějovicích. Lidi tu fotbal milují. Těšíme se na skvělou atmosféru," vzkázal Lokvenc.

Na podporu plné haly spoléhá dlouholetý kapitán Baníku Martin Lukeš. „Je to skvělá myšlenka, že se tohle koná. Hlavně po tom všem, co se v Baníku za poslední roky událo. Moc si přeju, aby bylo plno a věřím, že to lidi neberou jako nějakou exhibici. Bude to ostrý zápas, žádné srandičky! Ať to lidi berou tak, že nám půjdou fandit proti Spartě a ne že se tam půjdou zasmát! To až pak. Až vyhrajeme," usmál se Lukeš.

Organizátoři exhibice program tají, ale je pravděpodobné, že hlavní důraz bude kladen na slavnostní zahájení. „Proto všem fanouškům doporučujeme, aby přišli do haly v dostatečném časovém předstihu," uvedl manažer utkání Michal Otava s tím, že zápas začíná v 17 hodin.

Vstupenky budou k dostání i před zápasem v pokladnách zimního stadionu Sarezy v Porubě.

Jedním z hlavních partnerů utkání je Deník, který v tomto roce slaví 15. narozeniny.