Překvapivě ale vedení klubu dotáhlo i příchod slovenského útočníka nebo záložníka Tomáše Majtána ze Žiliny. Transfer pětadvacetiletého odchovanec bratislavského Interu se administrativně řešil ještě v pátek odpoledne. Vedení Baníku podle slov manažera ligového celku Tomáše Bernadyho ani moc nevěřilo, že se vše podaří do utkání v Liberci vyřídit. „Velký dík patří hlavně Žilině a vůbec všem lidem, kteří na jeho příchodu pracovali. Bylo to opravdu hodně hektické. Ale stihli jsme to," oddechl si Tomáš Bernady, který už vezl do Liberce i dres nové posily s číslem 8 na zádech.

Tomáš Majtán, který si zahrál v Žilině i Ligu mistrů, byl v minulém týdnu přeřazen přísným nizozemským koučem Frans Adelaarem do rezervního celku. „Bylo to pro mě velké zklamání, ale bylo to rozhodnutí trenéra. Hrál jsem na jiném postu než jsem byl zvyklý. Pokud trenér Adelaar bude nadále v Žilině působit, má další budoucnost v tomto klubu moc reálná není," uvedl pro slovenská média Majtán, kterého slovenský klub chtěl uvolnit jen do zahraničí. A v Česku o něj byl zájem. Kromě Baníku byl v hledáčku Dukly nebo Teplic. Majtán ale jednoznačně upřednostnil nabídku Baníku. „Málokdy se vidí, že by někdo tak chtěl hrát za Baník. Šel hodně dolů i s podmínkami," uvedl trenér Baníku Radek Látal.

Majtán, který v Baníku bude oblékat dres s číslem 8, v nejvyšší slovenské soutěži odehrál 101 utkání a vstřelil 31 branek.