To je příležitost, kterou ostravský fotbalový klub nabízí všem dětem v rámci Dětského dne, který Baník připravuje na neděli 26. května v areálu ZŠ J. Šoupala v Ostravě-Porubě.

Akce začíná v 10 hodin a potrvá až do šesté hodiny večer. Součástí dětského dne bude i nábor do Baníku Ostrava.

„Blíží se Den dětí. A Baník Ostrava je klubem, který sdružuje velký počet dětí. A propojení dětského světa se světem sportu je jednou ze základních filozofií, na níž Baník Ostrava staví svou existenci,“ uvedla Iveta Palochová, klubová manažerka akcí.

„Proto nám přijde naprosto přirozené, že dětem sami takovou akci připravíme. A nejen těm, kteří už v Baníku jsou. Náš Dětský den je určen všem dětem, které si chtějí přijít zasoutěžit a zasportovat a třeba se stát součástí Baníku Ostrava,“ řekla Palochová.

Součástí dopoledního programu Dětského dne bude přátelské utkání žen Baníku Ostrava proti Viktorii Plzeň. To začíná v 10.30. Pak přijdou na řadu fotbalové i jiné soutěže, zábava, občerstvení i tombola. A také nábor do Baníku.¨

Celá akce má charitativní podtext. Vstupné je dobrovolné, nicméně každý, kdo si vstupenku zakoupí, bude zařazen do každou hodinu se opakujícího losování o originální dresy Baníku s podpisy hráčů.

„Výtěžek z Dětského dne poputuje na dobrou věc. Podpoříme takzvanou Smyslovou a přírodní zahradu mateřské školy Paprsek, která se věnuje dětem se speciálními vzdělávacími potřebami,“ uzavřela Iveta Palochová.