O osudu utkání rozhodl hned po přestávce Mareš, který potrestal chybu domácí obrany. Severočeši byli v závěru pod velkým tlakem soupeře, ale podržel je gólman Grigar, kterému po ráně Frejlacha pomohly i obě tyče. Baník už počtvrté v řadě nebodoval.

Ostravský trenér Miroslav Koubek bezprostředně po utkání uvedl, že v neděli ráno nabídne majiteli klubu Tomáši Peterovi ke zvážení svou rezignaci.

„Moji profesní povinností je po čtvrté ligové porážce a páté celkově, abych se spojil s majitelem klubu Tomášem Peterou a dal ke zvážení svou rezignaci. Je to mé rozhodnutí bezprostředně po utkání. Ke situaci se stavím čelem, proto tak učiním. Majitel klubu Tomáš Petera je jediný, se kterým se o tom musím pobavit,“ poznamenal Koubek, který si ale rozhodně nemyslí, že by už týmu neměl, co dát.

„Já si naopak myslím, že se zlepšujeme, což dnešní zápas jasně ukázal. Kluci dřou, těžko jim mohu něco vytknout. Pouze zápas v Boleslavi byl z naší strany špatný, dneska jsme si šance vytvořili,“ poznamenal po zápase Koubek.

Majitel Baníku Tomáš Petera jeho nabídku vzápětí smetl ze stolu a o pár minut později potvrdil, že o změně neuvažuje. „Náš výkon nebyl tak strašný, abych se k takovému kroku rozhodl. Výsledky jsou špatné, ale souhlasím s tím, že herní projev se lepší. Já věřím, že dříve nebo později se tým chytne,“ poznamenal Petera.

Baník čeká už ve středu utkání 2. kola Poháru ČMFS ve Slavičíně. „Ten musíme zvládnout, to je bez diskuze,“ poznamenal Petera, který odmítl možnost, že by tým ještě před koncem přestupního termínu posílil. „Trenér má kvalitní tým a je na něm, aby s ním pracoval a dělal s ním výsledky,“ poznamenal Petera.

Ostravským se stále nedaří otočit kormidlo do lepších vod. Trenér Miroslav Koubek dal poprvé v základu šanci útočníku Fantišovi i mladému stoperovi Frydrychovi, ale Baník nejnižší návštěvu v sezoně v úvodu opět sužoval kostrbatou ofenzivou.

Bez dirigenta Lukeše to Baníku jde momentálně asi nejvíc ze standardních situací, ale ty si soupeř ohlídal. Minuty kolem úvodní čtvrthodiny naopak patřily Teplicím, které domácí defenzivu dvakrát dostaly do úzkých.

Rosa nejprve přesným centrem od levé lajny vybídl ke skórování Vondráška, který se odpoutal od Nevese, ale Baránek jeho hlavičku vytlačil. Středem ostravské defenzivy se vzápětí protáhl Kalivoda, ke štěstí domácích však levačkou trefil gólmana.

Vypadalo to, že Ostrava po dvou teplických hrozbách spadne do útlumu, ale nestalo se. Baník srovnal hru a v závěru půle byl i mírně aktivnější. Mezihra, to je ovšem kardinální problém. Grigara domácí vylekali jen několika dlouhými auty, až v závěru se jim podařilo prokombinovat až do vápna, jenže slibnou akci pokazil nedůraznou střelou Hušbauer.

Zato úvod druhé půle Ostrava zaspala. Hosté se už po 40 sekundách dostali do protiútoku, Vondrášek odcentroval naslepo před branku a kolektivního zaváhání obrany Baníku využil Mareš, který z deseti metrů poslal míč do odkryté branky.

Potom se Slezané nadechli k trvalému tlaku. Varadi nejprve Grigara protáhl technickým pokusem z 20 metrů, pak teplický gólman vytáhl tři bravurní zákroky proti vyloženým šancím.

Od 70. minuty nápor Baníku gradoval: Grigar vyškrábl Frydrychovu střelu k tyči, v 78. minutě šla Frejlachova bomba z dálky dokonce od pravé do levé tyče a ven, kde Šenkeříkovu dorážku vyrazil Grigar. V síti neskončila ani Nevesova hlavička, již v 79. minutě znovu zázračně lapil teplický brankář.

Baník střelecké prokletí nepřemohl. Když i po dalším závaru odvrátila teplická obrana Šenkeříkovu dorážku z brankové čáry, stěhovaly se všechny body na sever Čech. „Trápíme se v útočné fázi, nejsme schopni dát gól. Od toho se vše odvíjí,“ uvedl brankář Vít Baránek, který potvrdil, že jeho tým je v herní krizi. „Prohráli jsme čtyři zápasy v řadě, což jsem tady ještě nezažil,“ poznamenal Baránek, který bezprostředně po utkání nedokázal odpovědět, jak neúspěšnou sérii zlomit. „Tak nám poraďte,“ vybídl novináře. „Fakt nevím, kdybychom to věděli, určitě to uděláme,“ dodal Baránek.

Ostravský trenér Miroslav Koubek zopakoval, že týmu chybí kvalita v útočné fázi. „Černá série bohužel pokračuje. Prožíváme smutné týdny. Nejsme schopni dávat góly ani po takových výkonech, jaké jsme dneska podali. V úvodu utkání jsme byli trošku nervózní, což se odrazilo při úvodních šancích soupeře. Potom jsme se ale trvalým tlakem snažili dobýt branku Teplic. Bohužel jsme hned v úvodu druhého poločasu inkasovali. Pak jsme měli převahu, ale v útočné fázi nám chybí kvalita. Ta v létě odešla,“ uvedl Koubek. „Není to jen o štěstí. Frejlach je výborný střelec, ale v této sezoně snad už popáté střílel jen do tyče,“ poznamenal Koubek.

Teplice naopak odjížděly z Ostravy spokojené. „Chtěli jsme domácí zaskočit rozestavením a útočnou hrou, což se nám podařilo. Bohužel jsme ani jednu ze tří velkých šancí neproměnili. To nám vzalo vítr z plachet. Pak se hrálo vcelku vyrovnaně. Dobře jsme ale vstoupili do druhého poločase, kdy jsme taky skórovali. Pak je ale třeba sportovně uznat, že měl Baník drtivou převahu i šance. Jen díky velkému štěstí a fantastickému brankáři Grygarovi jsme to ustáli a vyhráli,“ uvedl trenér Jiří Plíšek.

FC Baník Ostrava – FK Teplice 0:1 (0:0)
Branka: 46. Mareš. Rozhodčí: Královec – Moudrý, Dobrovolný. ŽK: Frydrych, Neves, Hušbauer – Mareš, Ljevakovič, Rosa, Grigar. Diváci: 3654.

Baník Ostrava: Baránek 3 – Řezník 2, Neuwirth 3, Frydrych 3, Neves 3 – Frejlach 3, Marek 4, Hušbauer 5 – Fantiš 3 (65. Šenkeřík 4), Varadi 2, Pilík 5. Trenér: Koubek
FK Teplice: Grigar 1 – Vidlička 2, Matula 2, Hošek 2, Rosa 3 – Ljevakovič 3, Kalivoda 2 (76. Zoubele), Siva 3 (85. Smejkal) – Vondrášek 2 (67. Verbíř 2), Mahmutovič 2, Mareš 2. Trenér: Plíšek

Aleš Uher + ČTK