Trenér Radek Látal spoléhá nejen na solidní formu svých svěřenců, ale také na ostravské fanoušky. Nechce jim slibovat bodový zisk, ale hlavně maximální nasazení svého týmu.

„Plzeň má obrovskou kvalitu, ale pokusíme se ji potrápit," uvedl na včerejší předzápasové tiskové konferenci na Bazalech Radek Látal.

Jak vypadá zdravotní stav hráčů před nedělním zápasem?

Proti minulému týdnu se výrazně zlepšil. Martin Lukeš už naplno trénuje a problémy se zraněným kotníkem už ustupují také u Zdenko Kaprálika.

Radek LátalZměnila se nějak situace u Antonína Fantiše, který byl před týdnem vyřazen z ligového kádru?

Tonda se nadále připravuje podle individuálního plánu a chodí trénovat s béčkem. Za něj opět odehraje i víkendový mistrovský zápas.

Pojďme k nedělnímu soupeři z Plzně. Co říkáte jeho poslednímu klopýtnutí doma s Brnem 2:3?

Výsledek mě překvapil stejně jako všechny fotbalové fanoušky. Ale žádnou velkou vědu bych z něj určitě nedělal. Ani nepřemýšlím nad tím, jestli by pro nás nebylo lepší, pokud by Plzeň doma vyhrála. My se chceme dívat sami na sebe. Přejeme si, aby přišlo hodně diváků a my Viktorku potrápili. Je jasné, že proti ní musíme hrát se zajištěné obrany, protože její síla je hlavně v ofenzívě. Ale nějaký plán máme a věřím, že šanci na bodový výsledek existuje.

Můžete prozradit, s čím do utkání půjdete?

Určitě budeme hrát v jiném rozestavení než naposledy v Budějovicích. Přece jenom Plzeň má své přednosti, na které se už od úterka připravujeme.

Na konci minulé sezony jste doma prohráli 2:3. Dá se z toho utkání nějak poučit?

Na ten zápas si samozřejmě dobře vzpomínám, protože jsme v něm po individuálních chybách prohrávali 0:3 a nakonec jsme v závěru skoro sahali po remíze. Těch hrubek se musíme vyvarovat, nesmíme hrát taky ustrašeně. A navázat bychom chtěli na výkon z druhého poločasu, kdy jsme hodili za hlavy respekt ze soupeře. Plzeň má kvalitu, ale strach z ní nemáme. Myslím, že jsme celkově kompaktnější i lépe fyzicky připraveni. Každý zápas je samozřejmě jiný, ale my bychom chtěli navázat na naše předešlé tři zápasy, kdy jsme dokázali soupeře předčit v agresivitě i pohybu.

Byl byste spokojený i se ziskem bodu?

Nechci takhle přemýšlet. Někdy je zisk bodu dobrý, jindy jste z něj zklamaný. My o tom víme své, protože jsme v Jablonci ani doma proti Slavii koncovky utkání nezvládli.

Jak moc se přes léto změnil kádr Plzně?

Pořád má svou velkou kvalitu a patří k absolutní české špičce. Ale každý musí vidět, že odchodem Petržely a Pilaře přišla i o dva nadstandardní krajní hráče, které musí někdo nový nahradit. A to není úplně jednoduché. Kádr Viktorky je ale pořád široký a kvalitní, to je bez debat.

Kolikrát jste trénovali na hlavní hrací ploše na Bazalech?

Bohužel ani jednou. Ten stav není úplně ideální, snad nás tam pustí alespoň na dvacet minut na předzápasový trénink.