Baník nebyl úplně daleko ani od vítězství, o které je však v úvodu druhého poločasu připravil vyrovnávací trefou Vrzal. Pokud Hradec Králové v závěrečných dvou kolech nezíská plný počet bodů, může Baník zbývající zápasy prohrát. Dukla poosmé v řadě v lize bodovala.

Úvodních deset minut to vypadalo, že Dukla bude mít v Ostravě snadnou práci. Hosté v nástupu naprosto dominovali a při prvním gólu si s Baníkem pohráli jako kočka s myší. Už ve čtvrté minutě se na sedm přihrávek dostali přes celé hřiště, Quedraogo napřáhl z dvaceti metrů a Bártovi míč mezi rukama proskočil do sítě.

Snímek ze zápasu Baník Ostrava – Dukla Praha.

Výrazná herní převaha Dukly však ustala s vyrovnávacím gólem. Domácí k němu přišli dost lacino, když brankář Rada vyrazil Kukecovu ránu před sebe, ale dobíhající stoper Vorel si míč smolně srazil do vlastní sítě.

Baník poté vyrovnal i hru a chvilkami získával i navrch. Frydrych se po trestném kopu objevil ve výskoku na malém vápně, ale míč prodloužil hlavou těsně vedle tyče. Domácí pak otevřeli dálnici k brance Vrzalovi, který si narazil balon s Pospěchem, ale v zakončení selhal a ve velké šanci napnul pouze boční síť.

Snímek ze zápasu Baník Ostrava – Dukla Praha.

Hosté se sice nebáli kombinovat, tvořit a hrát jeden na jednoho, ale občas to přeháněli. Malý se v 36. minutě místo jednoduchého odkopu snažil roh odvrátit fotbalovým řešením, jenže svou přihrávkou našel nohu domácího Kukece a jeho střílený centr před branku Fantiš prudkou hlavičkou zblízka zužitkoval ve vedoucí gól.

Z šaten se na trávník znovu vrátila v lepší pohodě Dukla. Ostravské vedení vymazal ve 49. minutě Vrzal, který po rohovém kopu Malého znehybnil Bártu pohotovým volejem do protipohybu.

Pražané byli silnější na balonu a v mezihře domácí převyšovali. Staško je po hodině sice vystrašil dělovkou, která lízla břevno, ale pak spálil stoprocentní šanci Néstor. Po průniku přes půl hřiště si vyměnil míč s Bergrem, úplně sám před Bártou však zvolil asi nejhorší řešení a kličku doprava mu brankář mu vystihl.

Slezanům v závěru chyběla šťáva i nápady, Baroš sám na všechno stačit nemohl. Ale i Dukla se už spokojila s bodem a potřinácté v sezoně odešla ze hřiště s nerozhodným výsledkem.

28. kolo první fotbalové ligy:

Baník Ostrava – Dukla Praha 2:2 (2:1)

Branky: 10. vlastní Vorel, 36. Fantiš – 4. Ouedraogo, 49. Vrzal. Rozhodčí: Jílek – Nádvorník, Blažej. ŽK: Frydrych, Hable, Soukup – Vrzal. Diváci: 6048.

Sestavy: Ostrava: Bárta – Frydrych, Vomáčka, Kaprálik, Stožický – Kraut (76. Lukeš), Hable (71. Velner), Kukec, Fantiš – Baroš, Staško (81. Soukup). Trenér: Pulpit.

Dukla: Rada – Romera, Štetina, Vorel, Vrzal – Malý (81. Borek), Gedeon, Ouedraogo – Berger (90. Marek), Pospěch, Néstor. Trenér: Kozel.