A to celé tři týdny před koncem přestupního období. Důvodem je dluh 8,5 miliónu korun vůči Viktorii Žižkov za přestupy Josefa Hušbauera a Zdeňka Koukala. "S postupem AK FAČR zásadně nesouhlasíme a je podle našeho názoru neuvážený. Aktuálně vyhodnocujeme všechny právní aspekty pro stanovení dalšího postupu. Jeho konkrétní podobu oznámíme v nejbližších dnech," ohlásil klub v prohlášení na svém webu.

"Pouze připomínáme, že celá kauza má kořeny v roce 2010, kdy do Baníku z Viktorie Žižkov přestoupili hráči Hušbauer a Koukal a patří mezi poslední „kostlivce ve skříni", které zdědilo současné vedení Baníku," stojí dále.

Baník se brání připomenutím, že má stále platné rozhodnutí civilního soudu o odkladu vykonatelnosti rozhodnutí Arbitrážní komise FAČR. "Je faktem, že Městským soudem v Praze bylo zrušeno předběžné opatření vydané Obvodním soudem pro Prahu 6, ale o novém návrhu předběžného opatření by mělo být rozhodnuto v nejbližších dnech," míní vedení Baníku Ostrava.

Na závěr pak dodává. "Momentální vývoj situace v žádném případě nepodceňujeme, ale zároveň nemíníme podléhat jakémukoliv mediálnímu či zákulisnímu tlaku. V posledních třech letech jsme odvrátili bezprostřední hrozbu bankrotu a současnou krizovou situaci bezesporu také zvládneme," je přesvědčeno vedení posledního celku první ligy.

VE STŘEDEČNÍM TIŠTĚNÉM VYDÁNÍ MORAVSKOSLEZSKÉHO DENÍKU NAJDETE ROZHOVOR S VÁCLAVEM DAŇKEM O SITUACI V FC BANÍK OSTRAVA.