Fotbalisté Baníku Ostrava ovšem v 18. kole HET ligy potřebují proti konsolidovanému celku nejen odehrát vyrovnanou partii, ale především bodovat.

Prvoligový (staro)nováček je po sedmnácti zápasech ze třiceti stále mimo příčky znamenající záchranu a bodový zisk rovněž není něco, s čím by se chtěl chlubit. Jedenáct bodů je zoufale málo na to, aby Baník mohl pomýšlet na klidné jarní zápolení.

Důvod k radosti zatím ale nemají ani Severočeši, kteří na úvod jara rovněž prohráli. V Jablonci k tomu všem ještě ztratili vedení a o bod je připravil chybný verdikt rozhodčího Královce, jenž domácím daroval penaltu, z níž Chramosta rozhodl.

„Teplice ale mají určitou sílu, to mužstvo je dlouho pospolu a určitě se má o co opřít. Ať už jsou to zkušení defenzivní záložníci Tomáš Kučera s Admirem Ljevakovičem, na hrotu David Vaněček, který je nepříjemný svým silovým pojetím hry,“ vypočítal Radim Kučera, trenér Baníku Ostrava.

„Domácí určitě budou chtít napravit dojem ze zápasu s Jabloncem, stejně tak ale my se budeme pokoušet o totéž po utkání proti Slovácku, které si asi každý z nás představoval úplně jinak. Teď tedy půjde o to nahradit ten poslední výpadek z domácího zápasu,“ doplnil.

Před týdnem si Baník doma v podstatě nepohlídali dvě situace, ze kterých inkasoval a kvůli tomu i prohrál.

„Venku navíc musíme být důslednější, možná přesněji řečeno být připravenější v ofenzivní části. A řeknu to tak, že oproti předchozímu duelu musíme lépe pracovat s míčem tak, aby nám nevázla kombinace. Z toho pak pramenila nervozita, křeč a také zbrklost. Musíme se i snažit být více v klidu a oprostit se od veškerých tlaků,“ zdůraznil ostravský kouč.

Tým v týdnu pracoval v takřka kompletním složení a do Teplic odjel bez výraznějších šrámů. Tedy až na to, že se stále musí obejít bez kapitána. „Hráči jsou až na Baroše v pořádku, ale samozřejmě může dojít ke změnám v základní sestavě,“ podotkl Radim Kučera.

„Na druhé straně do toho ale nějak razantně vstupovat nechci. Musíme sestavu i nějakým způsobem stabilizovat, ovšem opravdu připouštím, že nějaké změny nastat můžou,“ dodal trenér ostravského Baníku před sobotním utkáním, které v Teplicích začíná v 18.30 hodin.