O únik ze sestupového pásma budou v dnešní dohrávce 25. kola první ligy v Brně bojovat fotbalisté domácí Zbrojovky a Baníku Ostrava. Oba celky mají 25 bodů a případný vítěz utkání bude mít vysněnou záchranu doslova na dosah.

Ostravský kouč Martin Pulpit nechtěl prozradit, zda změní sestavu, která ve středu vybojovala nesmírně cenné vítězství nad Jihlavou (1:0). „Opět sehraje svou roli třeba to, že nejen naši tři stopeři jsou v karetním ohrožení," poznamenal Pulpit. Velké zásahy do sestavy se ale očekávat nedají.

Hrát by měl s pěti góly nejlepší střelec Baníku Davor Kukec, který věří, že v Brně bude jeho celek bodovat.

close zoom_in
PRO ZVĚTŠENÍ OBRÁZKU NA NĚJ KLIKNĚTE

„Pro nás bylo hodně důležité, že jsme v dohrávce dokázali porazit Jihlavu. To byl pro nás nesmírně cenný zisk tří bodů. A to i proto, že všichci víme, že výkon nebyl ideální. Ale právě takové výhry jsou v sezoně vždycky nejcennější a tým psychicky povzbudí. Věřím, že to bude i nás případ," poznamenal Kukec, který čeká na svůj jubilejní desátý ligový gól už od 3. listopadu. To pomohl brankou k výhře nad Teplicemi (3:2).

V jarní části si přitom na nedostatek možností nemůže stěžovat.

„Snažím se dát gól v každém utkání, ale na jaře se mi zatím moc nedaří akce dotahovat," poznamenal Kukec, kterého trenér Pulpit po zápase s Libercem kritizoval, že slibné akce nedokázal zakončit.

„Já vím, že jsem mohl řešit některé situace jinak, možná jednodušeji. Ale vždycky se rozhoduji během jedné vteřiny. Vždy se snažím udělat to, aby z toho byla branka. Nyní mi to ale moc nevycházelo, Snad se to brzy zlomí, nejlépe už nyní v Brně," dodal Kukec.