To jen potvrzuje, že informace Deníku, že angažování Petra Frňky, který na podzim vedl druholigové Táborsko, je hotová věc.

Předseda představenstva Baníku Petr Šafarčík v médiích uvedl, že se situací v realizačním týmu bude vedení klubu zabývat ve čtvrtek.

„V týdnu si v klubu podrobně zanalyzujeme jak uplynulý podzim, tak plány pro jarní část sezony. A teprve pak se rozhodneme, jak bude realizační tým opravdu vypadat," řekl Petr Šafarčík s tím, že se k osobě Petra Frňky odmítá jakkoliv vyjadřovat.

Podobně se zachovalo i vedení Táborska, které už ale má náhradu za Petra Frňku. Novým koučem šestého celku druhé ligy bude podle informací Deníku v příštích dnech jmenován Radim Nečas.

Realizační tým Baníku, který přezimuje na pátém místě tabulky, doposud oficiálně šéfoval Tomáš Bernady.

Hlavní slovo nicméně patřilo Martinu Svědíkovi, který však s ohledem na chybějící trenérskou licenci nemohl být podle reglementu fotbalové asociace uváděn jako hlavní trenér.

Trenér Martin Svědík by její studium měl dokonči i s posledním členem současného trojlístku Radomírem Korytářem během ledna. Ani Martin Svědík se k situaci nechtěl vyjádřit.

Pro internetové stránky isport.cz naznačil, že o svém odvolání nebo případném rozšíření realizačního celku nic neví.

„Normálně se chystám na zahájení zimní přípravy, nic jiného mě v této chvíli nezajímá," řekl Martin Svědík, který prožil s Baníkem svůj nejlepší trenérský podzim v kariéře. Jeho svěřenci ještě začátkem listopadu figurovali na čtvrté příčce, znamenající účast v evropských pohárech, a nakonec zakončili podzim na pátém místě s dvaadvaceti body.

Dvaačtyřicetiletý Petr Frňka skončil s Táborskem v podzimní části druhé fotbalové ligy na šestém místě, na jaře s ním do posledních kol bojoval o postup.

K TÉMATU

Trenér Frňka je volný pro Baník, v Táborsku ho nahradí Nečas
Petr FrňkaSezimovo Ústí – Fotbalisty Táborska na jaře povede v druhé lize trenér Radim Nečas. Jihočeský celek dnes potvrdil, že ve funkci nahradí dosavadního trenéra Petra Frňku, který má namířeno do Baníku Ostrava.
„Radim Nečas bude naším trenérem. S Petrem Frňkou jsme ale ještě nerozvázali smlouvu," uvedl pro klubový web předseda představenstva a většinový vlastník Táborska Jiří Smrž. Potvrdil však, že Frňka má namířeno do Baníku. „Jeho výsledky u nás byly dobré stejně jako celá jeho práce. On má u nás smlouvu ještě na rok a půl, ale v cestě do první ligy mu nebudeme bránit," dodal Smrž.
Frňkův příchod do Baníku stále není oficiální, ale kromě Smrže ho potvrzují i zdroje blízké vedení klubu. Měl by převzít nový realizační tým, kterému doposud oficiálně šéfoval Tomáš Bernady. Hlavní slovo nicméně patřilo Martinu Svědíkovi, který však s ohledem na chybějící trenérskou licenci nemohl být podle reglementu fotbalové asociace uváděn jako hlavní trenér. Svědík by její studium měl dokončit během ledna. Posledním členem současného trojlístku je Radomír Korytář. (ČTK)