Oba zápasy si byly svým způsobem hodně podobné. A to hlavně mizernou hrou v prvních poločasech. Baník v nich prakticky rezignoval na ofenzivní činnost a čekal, co se bude dít. Zatímco rozjetá Sparta si na Bazalech dělala, co chtěla, Olomouc si až do osudové vymyšlené penalty si žádnou tutovku nevypracovala.

„A v tom bych viděl hlavní rozdíl mezi oběma zápasy. Olomouc jsme až do nesmyslně odpískané penalty do ničeho nepustili,“ řekl Marko.

To, že jeho tým vůbec neútočil a nebyl schopen podržet míč či si třikrát v řadě přihrát, neomlouval. „Hráči neplnili moje pokyny. Já je nechci urážet, vyříkáme si to v kabině. Ale kdo se bojí na hřišti něco vymyslet, zaútočit, tak ať raději fotbal nehraje. Náš výkon byl zbabělý, báli jsme se hrát. Hlavně ve středu pole se nám nedaří kombinace a jsme málo agresivní i pomalí v přechodu do útoku,“ poznamenal Marko.

Jeho celek se stejně jako v prvním utkání zvedl až po přestávce, kdy zřejmě trenér zvýšil v kabině hlas. Baník tak opět začal myslet na útok až v momentě, kdy mu ani nic jiného nezbývalo. „Po pauze se výkon zlepšil, ale na zisk bodu to bylo málo. Navíc jsme dostali takový smolný druhý gól,“ ohlédl za druhým poločasem Marko, který postavil při neúčasti zraněného Radima Řezníka na post pravého beka Adama Varadiho.

„Svou úlohu zvládl velmi dobře,“ řekl Marko. Varadi doopravdy svůj úkol zvládl, ale na druhé straně citelně chyběl v útoku, který si za dva zápasy prakticky nevytvořil šanci…

K pozitivům zápasu v Olomouci patřily určitě výkony gólmana Michala Daňka a také střídajících fotbalistů Jána Greguše a Antonína Fantiše. „Oba naši hru oživili,“ pokyvoval hlavou Marko, který bezprostředně po utkání odmítl sdělit, zda si řekli o místo v základní sestavě.

Po dvou porážkách a nevýrazných výkonech je v Ostravě každému jasné, že cesta k záchraně v první lize bude ještě hodně náročná. A klidně se dá očekávat, že Baník o ni může bojovat až do závěrečných kol. Na jaře ho už snadný zápas rozhodně nečeká.

„Určitě to není příjemný start do sezony, teď nás čeká doma Mladá Boleslav a už k tomu zápasu musíme upínat svoje myšlenky,“ dodal Marko, jehož tým vyzve Boleslav na bazalech v pondělí 14. března od 17.30 hodin.