Duel v Edenu bude speciální pro ostravského trenéra Vlastimila Petrželu, který ve Slavii působil. "Já se na Slavii těším, prožil jsem tam krásné období, na které se nedá zapomenout. Už proto bych chtěl, abychom tam odehráli dobré a vyrovnané utkání, ale bohužel máme spoustu problémů se sestavou," podotkl dvaašedesátiletý kouč.

Slavia před týdnem pouze remizovala 0:0 v Jihlavě a propadla se na páté místo. S beznadějně poslední Ostravou proto červenobílí neberou nic jiného než tři body, i když Baník dorazí povzbuzen nečekaným vítězstvím 3:0 nad Zlínem. "Potřebujeme odčinit to, že jsme nevyhráli, i když jsme měli spoustu šancí, které jsme ale neproměnili. Pevně věřím, že teď budeme v koncovce více koncentrovaní," uvedl trenér Dušan Uhrin mladší.

Trenéři:

Dušan Uhrin ml. (Slavia Praha): "Baník před týdnem vyhrál, my jsme bohužel remizovali v Jihlavě. Potřebujeme odčinit to, že jsme nevyhráli, i když jsme měli spoustu šancí, které jsme ale neproměnili. Pevně věřím, že teď budeme více koncentrovaní. Zdálo se mi, že v koncovce nám scházela stoprocentní koncentrace. S Baníkem očekáváme těžké utkání, i když za ně hrají mladíci, kteří se ale chtějí ukázat. My se ale musíme soustředit sami na sebe. Chceme, aby lidé chodili na náš stadion, a to dokážeme jedině tím, když budeme doma vyhrávat."

Vlastimil Petržela (Baník Ostrava): "Já se na Slavii těším, prožil jsem tam krásné roky, krásné období, na které se nedá zapomenout. Už proto bych chtěl, abychom tam odehráli dobré a vyrovnané utkání, ale bohužel máme spoustu problémů se sestavou. Uvidíme, jak se nám to podaří do neděle vyřešit, ale změn oproti Zlínu musí být hned několik. Plusem je určitě, že se po výhře nad Zlínem zvedla nálada v mužstvu. Každé mužstvo výhra povzbudí a to naše mladé, které si zatím moc výher neužilo, dvojnásob."

Slavia Praha (5.) - Baník Ostrava (16.)
Výkop: neděle 28. února, 17:30 (O2 Sport).
Rozhodčí: Proske - Ratajová, Urban.
Bilance: 45 25-13-7 73:42.
Poslední zápas: 3:1.
Předpokládané sestavy:
Slavia: Berkovec - Bořil, Bílek, Deli, Jablonský - Souček - Vukadinovič, Hušbauer, Zmrhal - Mešanovič, Škoda.
Ostrava: Chmiel - Sukup, Kaša, Mešaninov, Lučič - Lásik, Ožvolda - Mondek, O. Šašinka, Holzer - Červenka.
Absence: Kenija (disciplinární trest) - Mičola, Kouřil, Honiš (všichni zranění), Vraštil, Šrom (oba nejistý start), Dostál, Hrubý (dohoda klubů)
Disciplinární ohrožení: Škoda, Železník (oba 3 ŽK) - Mičola, Mondek (oba 3 ŽK).
Nejlepší střelci: Škoda (10) - Holzer, Lásik, Mondek, Dostál, Kouřil, Červenka (všichni 1).
Zajímavosti:
- Slavia prohrála jediný z posledních 5 vzájemných duelů
- Slavia vyhrála jediný z posledních 5 domácích zápasů s Ostravou
- Slavia v prvních 2 jarních kolech neinkasovala
- Slavia prohrála jediné z posledních 7 kol
- Ostrava v ligové sezoně prohrála všech 9 venkovních zápasů při skóre 6:22
- Ostrava venku prohrála 13x za sebou, naposledy bodovala v dubnu na hřišti Bohemians 1905 (2:0)
- Ostrava má s 38 inkasovanými góly nejhorší obranu soutěže a s 15 vstřelenými brankami i nejhorší útok
- Ostrava minulou domácí výhrou 3:0 nad Zlínem ukončila sérii 8 porážek
- kouč Ostravy Petržela ve Slavii působil jako hráč i trenér, za pražský tým hráli také Hrubý, Dostál, Červenka, kteří nyní v Ostravě hostují, ale s výjimkou Červenky nesmí po dohodě klubů nastoupit
- slávisté Frydrych (26) a Souček (21) slaví den před utkáním narozeniny