„Pauzu jsme původně měli vyplnit pohárovým duelem ve Slavičíně. Ten však byl z dobře známých povětrnostních důvodů odložen. Ale ani náš páteční soupeř v Ondrášovka Cupu nehrál, utkání v Kolíně si však zřejmě přeložil kvůli absencím většího množství hráčů, kteří mu odjeli plnit si reprezentační povinnosti,“ říkal před odjezdem na sever Čech trenér Baníku Miroslav Koubek.

Bez zápasového vytížení však zůstali pouze starší hráči. „Tu prodlevu mezi Teplicemi a Libercem jsme kromě trénování využili i tím, že jsme o víkendu poslali mladé hráče z A-týmu (Šmejkala, Frydrycha, Greguše, Hušbauera a nově i Vaňka – pozn. red.) sehrát utkání naší rezervy v Lískovci. Důvod byl jednoduchý, chtěli jsme, aby si udrželi herní praxi,“ zdůvodňoval trenér Baníku.

Po čtrnáctidenní přestávce se tedy opět naplno rozběhne nejvyšší fotbalová liga, v níž prozatím Ostravanům patří předposlední příčka v tabulce. „Měli jsme určitý plán přípravy nastavený ke zvednutí týmu. Ale bohužel nám odjelo několik fotbalistů na reprezentační srazy. Navíc si někteří hráči, včetně Bolfa, Lukeše a Frejlacha, doléčovali šrámy. Ovšem v týdnu před Libercem jsme se začali už téměř kompletní připravovat na páteční utkání. Z kádru nám chyběl pouze Tonda Fantiš, jenž se až ve středu vrátil ze Švýcarska, kde byl s reprezentačním výběrem do 19 let,“ vysvětloval devětapadesátiletý ostravský lodivod.

Do veledůležitého střetnutí tak vstoupí Baník v plné zbroji, a na Bazalech všichni věří, že se čtyřzápasovou sérii bez bodu podaří zastavit. Posilovat je může i fakt, že na severu Čech třikrát v řadě neprohráli. Naposledy na jaře díky brance Fernanda Nevese dokonce zvítězili.

Jenomže na podzim se doposud ve třech venkovních utkáních Koubkovu výběru vyhrát nepodařilo. Navíc se v Příbrami, na Spartě a ani v Mladé Boleslavi neradoval ze vstřelené branky. Podobně tristní produktivitu má v I. lize už jen Zbrojovka Brno. „U Nisy půjde o utkání dvou celků s podobným ligovým osudem. Liberec i Baník od sebe dělí v tabulce dva body a oba celky doposud v lize vyhrály pouze jednou. Je tedy jasné, že v blížícím se zápase půjde oběma týmům o to, aby se výsledkově chytli. Doufám, že my už konečně přestaneme trefovat tyče…,“ dodal trenér Miroslav Koubek.