Teplice před zápasem ještě mohly doufat v poháry, ale zápas se jim příliš nepovedl. V prvním poločase viděli diváci oboustranně neurovnanou hru a nejvíc pozornosti tak poutaly zdravotní problémy dvou bývalých reprezentantů, kterým už dříve kariéru komplikovala zranění kolen. Už ve 24. minutě si řekl o střídání ostravský kapitán Svěrkoš a šest minut nato za ním zamířil do kabin i teplický Vachoušek.

Pak se přece jen začal hrát lepší fotbal. Litsingi se protáhl mezi dvěma obránci a zastavilo ho až podkopnutí od vybíhajícího brankáře Šroma. Ostravský gólman však Litsingiho bojácně kopnutou penaltu zneškodnil.

Závěr první půle se změnil ve festival zahozených šancí. Ljevakovič po centru Nivalda hlavičkoval z malého vápna těsně nad ostravskou branku, na druhé straně potom zazdil nečekanou šanci De Azevedo.

Po přestávce se ale na teplická Stínadla vrátila nuda. V pohodě hrající Baník zvládal drobit teplickou snahu o nápor, kterou navíc komplikovaly i časté nepřesnosti. Ostravští sice přišli o stopera Kašu, který podběhl dlouhý centr a pak zavadil o kotníky unikajícího Bratanoviče, ale ani to je příliš mrzet nemuselo.

Domácím se v ofenzivě dál nevedlo a nakonec mohli být spokojeni i s bodem. V 89. minutě při rohu totiž nechali na zadní tyči volného Kukece, jenže ani ten míč do sítě protlačit nedokázal.

Zdeněk Ščasný (trenér Teplic): „Chtěli jsme se rozloučit s fanoušky jiným výsledkem, asi i jinou hrou. Ten zápas byl takový průměrný, střídaly se tam děsivé pasáže s těmi lepšími. Někteří hráči ten zápas úplně nezvládli ve své hlavě a podle toho to vypadalo. Celkově to dokazuje, že naše výkony na jaře jsou hodně nevyrovnané, po dobrém přijde vždycky špatný.

Zásadní problém je, že kádr není široký v té dostatečné kvalitě. Vachoušek má zřejmě utrženou achilovku, aspoň co mi hlásil lékař. Jindráček má problémy s kotníkem, takže jsem vzal na soupisku Mahmutoviče, i když jsem mu řekl, že na jaře ho do zápasu zatím nasadit nechci."

Tomáš Bernady (trenér Ostravy): „My jsme sem přijeli s tím, že bychom se už definitivně rádi oprostili od té hry o záchranu. Nebyl to tak kvalitní výkon jako v předchozích zápasech, nedokázali jsme využít některé dobře rozběhnuté akce. Navíc jsme si zkomplikovali situaci, nejdřív jsme se dostali pod tlak a pak i tou penaltou, na tyhle rychlé rozehry od Grigara jsme se přitom připravovali.

Druhý poločas už byl takový taktický, přestáli jsme tam pár šancí díky dobrému výkonu Šroma. Po vyloučení jsme se už stáhli do obrany a ubránili to. Svěrkoš chtěl zkusit hrát za každou cenu, ale pak si sám řekl o střídání. Na poslední utkání snad bude ještě v pořádku."

FK Teplice – Baník Ostrava 0:0
Rozhodčí: L. Kovařík – Pelikán, Gallo. ŽK: Ramos, Jablonský – Šrom, Kaša, Kukec, Krmenčík. ČK: 78. Kaša (Ostrava). Diváci: 5054

Teplice: Grigar – Matula, Hošek, Jablonský, Vondrášek – Litsingi, Ramos (75. Klimpl), Vachoušek (31. Fenin), Ljevakovič, Nivaldo – Salami (75. Bratanovič). Trenér: Ščasný
Ostrava: Šrom – Byrtus, Kaša, Frydrych, Sukup – Kukec, Šichor (80. Stronati), Greguš, De Azevedo – Svěrkoš (25. Štěpán) – Narh (55. Krmenčík), Trenér: Bernady