Zajímavou podívanou dvou tradičních ligových klubů s početnými a věrnými fanoušky slibuje dnešní souboj ostravského Baníku s Bohemians 1905, který začne na Bazalech už v 15 hodin.

Atraktivní bude hlavně proto, že oba celky zatím v lize válí. Baník má na kontě jedenáct bodů, Bohemians dokonce třináct. „Chceme hrát aktivní fotbal a nečekat na to, co udělá soupeř. Naopak my sami budeme chtít soupeři vnutit naši hru. Avšak jenom o tom to nebude. Půjde i o trpělivost v ofenzivní fázi, o to připravit si šance a proměnit je, protože Bohemka zatím nedostává moc gólů. Je kompaktní a organizované mužstvo, které se dobře pohybuje, a její obranná činnost je dobrá," přemýšlel před zápasem kouč Baníku Martin Svědík.

Sám má problémy se složením sestavy. „Momentálně máme ve stavu nemocných Šroma, de Azeveda a v týdnu měl problémy i Dan Holzer, ale ten snad bude v pořádku. Uvidíme, jak to bude s Honzou Baránkem, který už se po výpadku v Plzni zapojil do tréninku. Zatím je ještě brzy říkat, kdo bude či nebude moci nastoupit. Jisté je pouze to, že na jeden zápas nám bude chybět vykartovaný Filip Kaša. Zbytek týmu je v pořádku a připravený hrát. Zápas chceme jako vždy zvládnout, vyhrát," zdůraznil Svědík, který se musí mít ale na pozoru. Loni Baník doma s Klokany prohrál 1:3.

Bohemians jsou venku nebezpeční i v úvodu nové sezony, což potvrdili výhrami v Jihlavě (2:1), Dukle nebo Příbrami (3:2). „Euforie zavládla u fanoušků, v klubu a je to vidět i na mužstvu. Ale nesmíme podlehnout uspokojení. Je třeba si vzít z toho dobrou pohodu, zároveň ale dále pracovat. Teď jsme sice prohráli v Jablonci v poháru, ale to bylo v jiné sestavě, takže věřím, že v lize potvrdíme dobrou bilanci a zopakujeme výkon ze zápasu se Slavií."

Utkání začíná na Bazalech dnes v 15 hodin. Jednou z novinek pro fanoušky, kteří vlastní Kartu FCB, je možnos si vstupenky zakoupit on-line na stránkách klubu www.fcb.cz.

Předpokládané sestavy

Baník: Pavlenka Byrtus, Stronati, Frydrych, Holzer Greguš, Šichor Štěpán, Lindpere, Kukec Narh.

Bohemians: Švenger Pauschek, Šmíd, E. Brabec, Šírl Moravec, Jindřišek, J. Rada, Mosquera Mikuš, Bratanovič.