Starý naposledy působil ve Vlašimi, ale prošel také celky Slovácka, Žižkova nebo Slavie. „Před týdnem se mi ozval trenér Pulpit, zda bych měl zájem si na testech vybojovat angažmá v Baníku. Jsem rád, že se to povedlo a můj příchod se dotáhl i administrativně," poznamenal Starý, který věří, že se stane plnohodnotnou součástí kádru.

Vedení klubu věří, že se podaří dotáhnout příchody minimálně jednoho z tria Vlastimil Stožický (Spartak Trnava), Petr Soukup (Frýdek-Místek), Jan Hable (AO Kerkyra).

„Jsou to všechno hráči, které bych tady rád viděl, ale rozhodující budou jednání na úrovni klubů, hráčů, agentů. Musíme se vejít do nějakého rozpočtu. Jsme limitováni financemi," poznamenal kouč Baníku Martin Pulpit.

Příchod Hableho je navíc komplikován tím, že má ještě půldruhého roku smlouvu s řeckým klubem AO Kerkyra, o jejíž platnosti má v nejbližších dnech rozhodnout řecká fotbalová arbitráž. „Jsem tam v bezvýchodné situaci. Klub mi dluží, od týmu mě úplně odstavili. Dokud nerozhodne arbitráž, vůbec netuším, co se mnou bude," řekl Hable. Pulpitovi by se čtyřiadvacetiletý defenzivní záložník hodil místo Jána Greguše, který v lednu odešel do druholigového anglického Boltonu. „Zatím se jeví velmi dobře, stál bych o něj," podotkl na adresu Hableho trenér Baníku.

Možná ještě silnější dojem ale na něj udělal pětadvacetiletý útočník Soukup z třetiligového Frýdku-Místku.

V přípravě už stihl dát tři góly a urostlý hráč na hrotu nevyčnívá jen postavou. „Má výborný přístup, je na něm vidět, že má o angažmá v Baníku doopravdy zájem," dodal Pulpit, o jehož přízeň se v těchto dnech na testech uchází i záložník Marek Šichor ze Zábřehu. Baník nyní po středeční výhře nad Vlašimí odehraje další přípravný duel v zítra v Brně, kde si to s domácí Zbrojovkou rozdá o konečné 9. až 12 místo v zimní Tipsport lize.