Velké očekávání fanoušků ostravského Baníku je patrné před dnešní večerní dohrávkou 4. kola na Bazalech.

Otázka dne zní jasně: Podaří se Baníku zopakovat proti Jablonci skvělý domácí výkon proti Boleslavi?

Klíčový útočník slezského týmu Antonít Fantiš je přesvědčený, že se to může povést.

„Na tréninku bylo vidět a cítit, že se všichni na utkání těší. Jsme v pohodě a rozhodně na nás debakl v Plzni žádný negativní vliv nemá," poznamenal Fantiš s tím, že Baník bude chtít i z druhého domácího souboje na Bazalech vytěžit maximum.

„Chceme tři body, ale samozřejmě respektujeme sílu Jablonce. To, že postoupili v Evropské lize není náhoda a potvrzuje to jejich kvality. Hlavně směrem dopředu jsou hodně nebezpeční, musíme si na to dát velký pozor," zdůraznil Fantiš.

Sám si ale myslí, že jeho tým se taky do šancí dostane. „A bude otázka, jak si s nimi poradíme. Jestli má někde soupeř slabinu, tak to je v defenzivní činnosti. A pro nás, útočníky, to je výzva, se proti nim prosadit," vyznal se Fantiš.


PRO ZVĚTŠENÍ OBRÁZKU NA NĚJ KLIKNĚTE

Hodně opět spoléhá na podporu fanoušků. „I když se hraje až večer, tak věřím, že nám pomohou stejně, jako proti Boleslavi. Nemá cenu se opakovat, ale každý z kabiny vám potvrdí, že to byl pro každého hráče velký zážitek," podotkl Fantiš.

„Je nám ale taky jasné, že lidi nám pomohou jen v zápasech, kdy uvidí, že na hřišti necháváme všechno. To je zase náš cíl se vydat na maximum. Uvidíme, na co to bude stačit," usmál se Fantiš.

Nemá strach ani z toho, že by případný neúspěch mohl vrátit Baník do loňské mizérie, kdy si už potřetí v řadě zachraňoval ligovou příslušnost až v závěrečných kolech.

„Snažíme se myslet pozitivně. Je taky jasné, že hodně bude záležet na tom, jak zápas zvládneme. Ono se klidně může i prohrát, soupeř je kvalitní a ve fotbale to tak prostě chodí. Ale prohrát se musí po dobrém a hlavně bojovném výkonu. Je třeba se doopravdy podívat i na kvalitu soupeře, který hraje evropské poháry," dodal Fantiš před dnešním důležitým soubojem se Severočechy.