Fotbalový tým Baníku Ostrava má za sebou první týden letní přípravy, kterou svěřenci trenéra Vlastimila Petržely zakončí dnešním prvním přípravným zápasem se Skalicí (hraje se od 11 hodin v Markvartovicích).

Sportovní ředitel klubu Dušan Vrťo společně s trenérem Vlastimilem Petrželou pokračují v budování týmu, který bude usilovat o rychlý návrat do první ligy. Pozitivní zprávou proto je, že Baník vyhrál pomyslný boj o služby brazilského ofenzivního záložníka Dyjana Carlose De Azeveda, který prodloužil smlouvu na Bazalech o další dva roky.

„Baník mi přirostl k srdci. Jsem rád, že jsme se dohodli a věřím, že v nové sezoně si s fanoušky užijeme daleko více dobrých výsledků než v té poslední," uvedl pětadvacetiletý Azevedo, který měl několik nabídek z českých prvoligových klubů. Azevedo působí v Ostravě od ledna 2014 a v dresu Baníku odehrál 55 ligových utkání, ve kterých vstřelil čtyři branky.

V pondělí se k týmu připojí další ofenzivní záložník Tomáš Mičola, který se v tomto týdnu připravoval na kempu ČAFH hráčů bez angažmá. „S Tomášem jsme se dohodli na nové smlouvě, v pondělí s námi odjede na soustředění do Popradu," potvrdil příchod Vrťo.

Do Baníku by měl přijít i jeden zkušený brankář, protože kouč Vlastimil Petržela moc nepočítá se službami Vojtěcha Šroma. „Když to řeknu na rovinu, tak Vojtovi Šromovi v zápasech moc nevěřím. A sázet na mladičkého Chmiela, když chceme druhou ligu vyhrát, je hodně odvážné," prohlásil na začátku týdne Petržela.

Baník testoval čtyřiadvacetiletého slovenského brankáře Pavola Bajzu, který má na svém kontě i čtyři starty v dresu Parmy v italské nejvyšší soutěži. Dnes se k týmu Baníku navíc připojí gólman Petr Vašek, který na konci minulé sezony skončil v druholigové Opavě. Sedmatřicetiletý Vašek, který v Baníku působil v letech 2005 až 2009, přichází také na zkoušku.

Ostravské vedení usiluje také o služby šikovného devatenáctiletého stopera Znojma Jakuba Pokorného, kterého ale láká do svých služeb také Liberec.