Hosté po výborném vstupu do utkání vedli po brance Davora Kukec, domácí celek ale díky dvěma trefám Jaroslava Diviše ještě do přestávky skóre otočil. Baník zůstal v tabulce se čtyřmi body poslední, Slovácko se posunulo v tabulce na šesté místo.

Baník vstoupil do utkání výborně a už v 7. minutě mohl otevřít skóre Mondek, který ale ve stoprocentní šanci selhal. Ostravští dobře kombinovali, kdy se dařilo hlavně dvojici Kukec-Červenka. Chorvatský záložník v ostravských službách také otevřel skóre umístěnou střelou z hranice velkého vápna a parádně tak oslavil svůj stý start v české lize.

Slovácko znervóznělo a Baník měl další dobré šance, které ale nedokázal Červenka proměnit. Domácí se do tempa dostávali pomalu, přesto se jim ještě do přestávky podařilo skóre otočit. Obě branky v rozmezí sedmi minut vstřelil Diviš. Nejprve se prosadil nádherně z voleje a v nastaveném čase využil přihrávky Doška i zaváhání ostravské obrany.

Slovácko obrat viditelně povzbudil a druhé půle se hrála v jeho režii. Slovácko navíc už spoléhalo na pozornou defenzivu, proti které se Baník nedokázal prosadit. Blízko k vyrovnání měl v 71. po úniku Narh, který okamžik střely prováhal a domácí zadáci stačili míč odkopnout.

V 76. minutě vnikl na hřiště se světlicí jeden z fanoušků Baníku. Po krátkém přerušení utkání pokračovalo. Slovácko ještě mohlo svůj náskok v závěru zvýšit, Doškův únik ale zlikvidoval brankář Pavlenka.

„Z výsledku jsem hodně smutný, protože jsme tady měli bodovat. Opět jsme dobře začali a mohli jsme dát určitě i více než jen jeden gól. V závěru prvního poločasu jsme si ale nechali dát dva zcela zbytečné góly. Vůbec nevím proč jsme po naší vedoucí brance přestali hrát a míče jen nakopávali. Asi nám chybí více zkušeností, že nedokážeme hrát tak jako v úvodu utkání celých devadesát minut," uvedl záložník Baníku Davor Kukec, který byl nejlepším hráčem svého celku.

Hlasy trenérů:

Radomír Korytář (Baník Ostrava): "Zápas jsme si prohráli sami. O všem rozhodlo posledních deset minut prvního poločasu, kdy jsme dvakrát inkasovali. Hlavně v prvních třiceti minutách jsme byli lepší a měli i dost šancí. U inkasovaných branek došlo k pochybení jednotlivce. Došek prokázal v pokutovém území své kvality, kdy udělal prostor pro Diviše. Porážka mě mrzí i proto, že jsme tady odehráli velice dobrý zápas."

Svatopluk Habanec (Slovácko): "Baník byl prvních pětadvacet minut lepší. Bylo to také kvůli tomu, že jsme nastoupili s hodně mladým týmem a v úvodu nám chyběli zkušenosti. Proto jsme se taky dlouho nemohli dostat k naší hře, kterou doma praktikujeme. Málo jsme drželi míc. U obou branek Diviše byl znát přínos Doška, který tam střelci vytvořil klíčový prostor."

1. FC Slovácko - Baník Ostrava 2:1 (2:1)
Branky:
38. a 45.+2 Diviš - 11. Kukec. Rozhodčí: Jech - Hájek, Urban. Bez karet. Diváci: 5134

Slovácko: Heča - Chvátal, Hofmann, Břečka, Reinberk - Šumulikoski - Diviš (90. Kuncl), Sadílek (87. Daníček), Havlík, Civič (82. Hlúpik) - Došek. Trenér: Habanec
Baník Ostrava: Pavlenka - M. Dostál, Kaša, Machovec, Holzer - Lásik (57. Mišák), Ježdík - Narh, Kukec, Mondek (46. De Azevedo) - Červenka (70. Engelmann). Trenér: Korytář