Na Bazalech ale žádná euforie nepanuje, tým nechce sejít z cesty, po které v posledních týdnech jde. „Na to, co se stane, pokud bychom získali opět tři body, nemyslíme. Bereme to jako další klíčový zápas v boji o záchranu," říká jeden z trenérů Baníku Martin Svědík.

Podobně mluvil i kapitán Václav Svěrkoš. „Opakuji to pořád dokola: hrajeme klasické hokejové play-off, kdy jde v každém zápase o všechno. Chybí nám udělat poslední krok, o kterém se říká, že je nejtěžší. Sám ale věřím, že pokud do toho půjdeme jako proti Dukle nebo Olomouci, tak to zvládneme," podotýká útočník Václav Svěrkoš.

Sám ale dobře ví, že utkání s Jihlavou bude hodně náročné. „Budeme chtít získat tři body, na druhé straně se vše uvidí v samotném zápase. Třeba i remíza může mít nakonec pro nás cenu zlata. Rozhodně nesmíme dopustit to, co se nám stalo na Bazalech se Slováckem, kdy jsme prohráli brankou z poslední minuty. Každý bod je nyní už hodně cenný," tvrdí Svěrkoš.

Baník vyhrál naposledy čtyřikrát v řadě před čtyřmi roky, kdy tým trenéra Miroslava Koubka bojoval do posledního kola o mistrovský titul. Tehdy dokonce vyhrál šest zápasů v řadě. „Díváme se jen sami na sebe, půjdeme do toho utkání odhodlaní, ale také s pokorou. Jihlava hraje na jaře velice dobře," všiml si Svěrkoš.

Jisté je, že ostravský celek bude postrádat zraněné trio z Olomouce (Pavlenka, Lindpere, Vengřinek). Až v posledním ligovém utkání proti Slavii bude moci nastoupit stoper Baránek, který si odpyká trest za osm žlutých karet. „Do sestavy se ale vrací Davor Kukec," připomněl Svědík.

Baník věří, že po skvělém výkonu v Olomouci budou dnes Bazaly slušně zaplněny. „S podporou našich fanoušků počítáme, posledně na Sigmě nám moc scházeli," připomněl Svěrkoš. Také sportovní manažer Radek Slončík doufá, že příznivci slezského klubu tým v klíčovém zápase podpoří. „Myslím, že si to kluci za poslední výkony zaslouží. Věříme taky, že fanoušci upustí od protestů, na zápas přijdou a budou za týmem stát. Prostě že se zápas odehraje tak, jak má a nebude se přerušovat," dodal Slončík.