„Zápas proti Jablonci bude velice odlišný. Budeme v něm muset ještě daleko více běhat, svést ještě daleko více soubojů a budeme muset ještě daleko více bojovat. Tady jsme mohli v určitých situacích uhýbat, abychom se nezranili, proti Jablonci už do toho ale budeme muset jít naplno. Čeká nás na hřišti válka,“ řekl trenér Baníku Ostrava Bohumil Páník.

Baník měl proti Petřkovicích v první půli navrch a zaslouženě se ujal dvoubrankového vedení.

„První poločas byl jistější, i tím, jak to bylo postavené. Čím víc tam potom hráči přicházeli, bylo to více rozhárané, rozbité. Někteří hráči jsou mladí, teprve se s těmi zkušenějšími učí. Spíše to mělo charakter, aby měli herní vytížení,“ pokračoval Páník.

Spokojen byl s tím, že vedení klubu dotáhlo příchod záložníka a odchovance Baníku Daniela Holzera, který podepsal víceletý kontrakt a hned naskočil do druhého poločasu proti Petřkovicím.

Fotbal Baník - Petřkovice

„Tak jo, když to rozběhne a umí si přeběhnout i na druhou stranu, když se mu to prostrčí, tak on fotbalista je. Myslím, že nám zkvalitní hráče. Víme, kteří mu mohou sekundovat, ligu hrát, a ti, kteří se ještě učí,“ uzavřel Bohumil Páník.

FC Baník Ostrava – Odra Petřkovice 2:0 (2:0)
Branky: 20. Baroš, 23. Fillo. Diváci: 500. Hráno v Markvartovicích.
Sestava Baníku: Laštůvka (46. Budinský) – Pazdera (70. Mešaninov), Šindelář, Stronati (70. Kaloč), Fleišman (70. Granečný)– Fillo (46.De Azevedo), Hrubý (46. Pokorný), Jirásek (70. Bolf), Granečný (46. Holzer) – Baroš (60. J. Šašinka) Diop (60. O. Šašinka).

Baník v přípravě:
Baník – Ružomberok 1:0 (0:0) v Bolaticích, Baník – Zlaté Moravce 4:0 (1:0) v Kroměříži, Baník – Senica 6:0 (2:0) v Kroměříži, Trnava – Baník 0:1 (0:0), Prostějov – Baník 2:1 (2:0), Bielefeld – Baník 2:0 (1:0) v Neukirchenu, Baník – Petřkovice 2:0 (2:0) v Markvartovicích.