Fotbalový tým Baníku Ostrava na další senzační výsledek v probíhajícím ročníku první ligy nedosáhl.

O osudu včerejšího utkání 8. kola v Plzni rozhodla 31. minuta, ve které chyboval mladý stoper Baníku Kaša, dostal za faul na Chramostu červenou kartu a ještě daroval domácím penaltu. Z ní otevřel skóre Kolář. V 75. minutě ještě navýšil skóre Vaněk. Plzeň tak doma bodovala podevatenácté za sebou.

Po zápase se diskutovalo prakticky jen o momentu z 31. minuty. Kaša se jako poslední ostravský hráč v souboji s Chramostou snažil situaci vyřešit fotbalově, ale o míč přišel a následně musel útočníka Plzně faulovat. „Určitě jsem to měl vyřešit jinak. Uvažoval jsem o tom, že to kopnu, jak se někdy říká, na tribunu. Nakonec jsem to chtěl uhrát fotbalově," uvedl zdrceným hlasem Filip Kaša, který po zápase dobře věděl, že je hlavním viníkem porážky. „Té situaci ale předcházel faul Chramosty, který do mě strčil. Až pak se dostal přede mě a já ho fauloval," podotkl Kaša.

Plzeň, která byla v celém zápase lepší a fotbalovější, nabídnutou možností nepohrdla a v pohodě a bez nervů si došla pro tři body.

Ostravský tým, který nastoupil překvapivě bez záložníka Kukece, se k ohrožení branky soupeře za celých devadesát minut prakticky nedostal. „Šli jsme do utkání s plánem, že chceme co nejvíce přibrzdit Plzeň při hře po stranách. Nechci říct, že Davor (Kukec) neumí bránit, ale jeho přednostíi jsou spíše v ofenzivní hře," vysvětlil nasazení Davida Petruse jeden z trenérů Baníku, Tomáš Bernady.

I on označil za rozhodující vyloučení ostravského stopera. „Do té doby jsme hráli vcelku v pohodě. Plzeň měla jen jednu vyloženou šanci, kterou Kolář hlavou neproměnil," připomněl Bernady.

Pro chybu Filipa Kaši neměl pochopení, i když uznal, že i takové situace k fotbalu patří. „Bylo by skvělé, kdyby se Filip (Kaša) už něčeho podobného nedopustil, ale u něj tomu tak zatím není. Byla to od něj lehkovážnost. Chybu si uvědomuje, dobře ví, že to měl vyřešit jinak a hlavně jednodušeji," poznamenal Bernady.

Plzeňští fotbalisté byli po zápase spokojeni se ziskem tří bodů. „Vyhráli jsme zaslouženě, byli jsme vyspělejším týmem. Baník hrál podle očekávání nepříjemný fotbal, dobře napadal a předvedl bojovný a pracovitý výkon. Jsem rád, že jsme si s tím poradili. Ta penaltová situace nám pomohla, abychom se cítili jistě," uvedl kouč Plzně Miroslav Koubek.

Přiznal, že si oddechl až po druhém vstřeleném gólu. „Naopak nám vyloučení nepomohlo v tom, že se Baník v deseti ještě více zatáhl do bloku, který se těžce dobývá. K úplné spokojenosti mi chyběl další gól, šance na to byly. V koncovce nám ale chybí klid a často si to děláme těžší, než je třeba. Ale naše hra byla dobrá a i to je atribut, který je třeba brát jako slušně odvedenou práci," dodal Koubek.

Baník ale nepodal v Plzni hlavně v útočné fázi moc dobrý výkon. „V desíti jsme to měli hodně těžké. Navíc jsme kazili jednoduché přihrávky, vůbec se nám nedařilo kombinovat," mínil záložník Vojtěch Štěpán.
S tím souhlasil i trenér Tomáš Bernady. „Po zisku míče nám chyběla první či druhá přesnější přihrávka, abychom rozeběhli útok. I vinou dobrého presinku Viktorky jsme míče ztráceli," dodal Bernady.