Ostravští odehráli zápas bez Řezníka, Nevese a Greguše, kteří si v týdnu plnili reprezentační povinnosti. Už ve druhé minutě spálil obrovskou šanci Zeher, který postupoval úplně sám na brankáře Lipčáka. Ten se blýskl i proti dorážkám Šmejkala a nedosáhl až na Varadiho penaltu.

Ještě do přestávky Hušbauer parádní trefou zpoza šestnáctky zvýšil a na zhoršujícím se trávníku se i převaha Baníku změnila ve druhé půli už jen spíše na územní. Třinec toho v závěru využil a Hanus po nepřehledné situaci na malém vápně snížil.

„Měli jsme tam dost neproměněných šancí, na tom ještě budeme muset zapracovat. Ale je dobře, že do nich dostáváme. To beru jako velké plus. V každém přípravném utkání jsme skórovali, což o něčem svědčí. S obrannou fází jsem spokojený,“ řekl po zápase Karol Marko, jehož tým se v generálce střetne příští neděli S Ružomberkem.

Spokojený s předvedenou hrou byl i kouč poraženého Třince Lubomír Luhový. „Pro nás byl zápas hodně užitečný a prospěšný, protože jsme se střetli se silným týmem Baníku. A my jsme v této zkoušce obstáli, i když jsem viděl v naší hře i nedostatky. Baník nás ale v každém případě prověřil a ukázal nám, kde máme ještě rezervy,“ poznamenal Luhový.

„Z naší strany to byl doopravdy sympatický výkon, hlavně v úvodu utkání, kdy jsme byli Baníku vyrovnaným soupeřem. Dobře jsme kombinovali, ale bohužel nám vůbec nešla finální fáze. Naše akce končily vždycky pětadvacet metrů před brankou. To musíme vylepšit,“ poznamenal Luhový, jehož celku startuje druholigová sezona za tři týdny.

Baník Ostrava – Třinec 2:1 (2:0)
Branky: 23. Varadi z pen., 42. Hušbauer – 81. Hanus. Diváci: 200

Baník: Buček – Šmejkal, Bolf, Frydrych, Zejdler – Marek, Hušbauer – Varadi (46. Fantiš), Lukeš (80. Pilík), Šenkeřík (46. Frejlach) – Zeher. Trenér: Marko
Třinec: Lipčák – Lisický, Chlebek, Hupka (60. Pelán), Joukl (46. Minarčík) – Malíř (70. Onchukwu), Siegl, Hanus, Ceplák – Štyvar, Mrázek (46.Surynek). Trenér: Lubomír Luhový