Karvinští fotbalisté v posledním zápase před herním soustředěním v turecké Antalyi, kde by měli odehrát tři přípravné zápasy, utrpěli na vlastním hřišti krutou porážku od ostravského Baníku. Svěřenci kouče Vlastimila Petržely byli aktivnější a trestali chyby domácích obránců. Už v poločase vedli 3:0.

Domácí tým, v sestavě s několika mladíky a zkoušenými hráči, nestačil. Nigerijec Emmanuel Sarki skončil už v poločase, Slovák Sedlák a mladý Vondra sice nezklamali, ale herně neoslnili.

close Karvinští fotbalisté (ve žlutém) schytali od Baníku debakl. info Zdroj: Adam Januszek zoom_in

Trenér MFK Karviná Jozef Weber viděl zápas takto: „Do třicáté minuty to nebylo špatné, nicméně se ukázalo, že někteří hráči na to nestačí. Pořád dáváme šanci všem hráčům a ukázalo se, že někteří jsou unavení a některým zkrátka schází konkurence. Jsem zklamaný z toho, že mladí nevytváří na hráče základní sestavy tlak. Dneska nám chyběli stopeři Košťál s Jovanovičem, ale to není výmluva. Nastoupili tam další kluci, třeba Plesník, kterého jsem posledně chválil. Dnes mu to nevyšlo. Větší problém máme vepředu. Výkony obou útočníků jsou slabé, tam musíme přidat."

Trenér Baníku Vlastimil Petržela měl z výsledku radost, nechtěl ho ale také přeceňovat. "Samozřejmě, že jsem spokojen, ale nemá cenu z toho dělat závěry. Šli jsme do toho z plné přípravy, stejně jako Karviná. Ale zápas nám vyšel tak, jak bychom chtěli hrát. Hráli jsme v rychlosti, rychlé lítal balon a zbytečně jsme to nevodili. Nic to neznamená, ale máme radost, že se nám to povedlo," dodal Petržela.

MFK Karviná – Baník Ostrava 0:5 (0:3)

Branky: 20. a 33. De Azevedo, 22. Sus, 68. Zápotočný, 84. Nerad.

Karviná: Pindroch - Holík (46. Dressler), Plesník (46. Janečka), Hošek, Vondra - Smrž (46. Šisler), Sedlák (61. Smrž) - Sarki (46. Moravec), Budínský (61. Panák), Puchel (46. Eismann) - Panák (46. Jurčo).

Baník Ostrava: Vašek – Celba, Pokorný (46. Meščaninov), Zápotočný, Helešic – Hrubý (60. Nerad), Hlinka (46. Ožvolda), Pekár (46. Mondek) – Sus (60. Chvěja), De Azevedo (46. Urgela), Stáňa (46. Granečný).