Trenér Baníku Vlastimil Petržela udělal proti poslednímu utkání s Vítkovicemi hned tři změny v sestavě, když na lavičce zůstali Urgela, Nerad a Mondek. A hlavně nasazení odchovance Ožvoldy se vyplatilo. Baník byl totiž od úvodních minut důrazný ve středu hřiště a měl mírnou převahu.

Ke své škodě, ale opět nedokázal proměňovat vyložené šance. V té první se hned ve druhé minutě ocitl Stáňa, který z dobré pozice mířil jen do tyče. Hodně vidět byli také De Azevedo s Mičolou, který se dostal ve 27. minutě k zakončení, ale jeho umístěnou střelu Belaň vyrazil. Sokolov spoléhal na rychlé protiútoky, které si ale ostravská obrana pohlídala.

Po přestávce se snažil kouč Baníku hru oživit střídáním, když Luptáka nahradil Mondek, ale hostující celek měl nadále velký problém s finální fází svého ofenzivního snažení. Zápas se pak změnil spíše v boj a domácí hru vyrovnali. V 78. minutě se ocitl ve velké šanci domácí Jakub Dvořák, ale Vaška nepřekonal. Baník pak v 83. minutě přece jen vstřelil branku, kterou ale sudí pro údajný ofsajd neuznali.

V samotném nastavení se mohlo skóre měnit na obou stranách. Po dobré standardní situaci hostů, se totiž k brejku dostali domácí, ale stoper Mešaninov v poslední chvíli odkopl dobrým zákrokem akci přerušil.

„První poločas byl z naší strany dobrý, měli jsme tam dvě šance, které jsme ale neproměnili. Je třeba taky vidět to, že jsme hráli venku proti nejlepšímu soupeři. Sokolov měl velmi dobrou organizaci hry a potvrdil, že je doma velmi dobrý. Těžko jsme se dostávali do vápna, domácí nám toho postupem času už moc nedovolili. Při venkovních zápasech nám chybí i kousek toho pověstného sportovního štěstíčka, zatím se k nám moc nepřiklání. V některých věcech nám chybí kvalita. Musíme ale hrát s tím co máme, tedy s hráči, kteří tady jsou," uvedl kouč Baníku Vlastimil Petržela. Mrzelo ho kritická reakce části fanoušků Baníku, kteří hráče po zápase podrobili kritice.

"Všude jinde by nás nosili na rukou, tady nám fanoušci po zápase nadávali. Já to nechápu, je to strašně těžký… Čtrnáct zápasů v řadě jsme ve druhé lize neprohráli, navíc máme tým, který se v létě budoval za pochodu a slepil se z ničeho. Pokud bychom zakončili podzim bez porážky, byl bych spokojený," dodal Petržela.

FK Baník Sokolov – FC Baník Ostrava 0:0

Rozhodčí: Julínek - Ratajová, Antoníček. ŽK: Ožvolda, Zápotočný. Diváci: 2930.

FK Baník Sokolov: Belaň - Strada, Ševčík, Vondráček, Medvěděv – Vrtělka, Machek – Mejdr (81. Kosak), Glaser, Sadílek (69. Dvořák) – Provod (86. Čihák).
FC Baník Ostrava: Vašek - Celba, Mešaninov, Zápotočný, Hučko - Hlinka, Ožvolda (76. Chvěja), Mičola - Lupták (46. Mondek), De Azevedo, Stáňa (83. Urgela).