Baník potvrdil na severu Čech pověst nejhůře střílejícího týmu v soutěži, který se dokázal prosadit jen dvanáctkrát. V samotném zápase měl jen dvě šance, které ale Holzer ani Baroš nedokázali proměnit.

Teplice byly mnohem nebezpečnější a hlavně v prvním poločase Baník jasně přehrávaly. Už ve třetí minutě dostal prostor na levé straně vápna Hora, jehož ostrou střelu jenom s námahou vyrazil brankář Pavlenka, který pak zneškodnil i následnou hlavičku Kroba.

Na hře Teplic se změna trenéra moc neodrazila - tlačily se dopředu, více kombinovaly, ale do šancí se nedostávaly. Ve 12. minutě navíc hosté utekli do brejku a Holzer se dostal až za obranu, ale z levé strany už nedokázal prostřelit vybíhajícího brankáře Grigara.

Hra se potom vrátila do starých kolejí a v 25. minutě už obrana Baníku tlak domácích nezvládla. Na Vachouškovu kolmici si po levé zaběhl Potočný, jehož centr našel na malém vápně Vůcha. Ten s ním udělal ještě pár kroků a pak ho posunul na úplně volného Horu, který zamířil přesně.

Tepličtí byli navíc před přestávkou blízko i k druhému gólu - od stopera Jablonského se sérií narážeček dostal míč středem hřiště až k Vůchovi, jeho šajtle zpoza šestnáctky se ale k nakonec do branky těsně nestočila.

Ostravané začali být na míči aktivnější až po poločase, jenže je brzdilo množství nepřesností i bojovnost domácích. Ti byli navíc dál nebezpečnější - hned v úvodu De Azevedo dvakrát úplně zapomněl na své straně zabíhajícího Vondráška a jeho spoluhráči měli velké starosti. Hodně práce měl i Pavlenka - v 52. minutě jen reflexivně vyrazil pěknou střelu Nivalda, za deset minut mu zase usnadnila práci malá razance Potočného střely z jinak dobré pozice.

Půl hodiny před koncem se ale Baníku začalo dařit. Sivrič se dostal z pravé strany až za teplické obránce a posunul míč na malé vápno Barošovi, jenže brankář Grigar se stihl přesunout a parádním skokem šanci zneškodnil. Za dvě minuty prosprintoval do podobné pozice i Štěpán, na poslední chvíli ho ale míče zbavil Jablonský.

Kouč Rada, který terpve v tomto týdnu nahradil Zdeňka Ščasného, reagoval vzápětí a do středu zálohy poslal defenziního Takácse. Tah zafungoval, záložník se navíc dostal po rozích ke dvěma nebezpečným hlavičkám - jednou přímo do brankáře, podruhé těsně vedle. Už v nastavení navíc pálil do tyče Nivaldo, domácí to ale nakonec mrzet nemuselo

Petr Rada (trenér Teplic): "Byl jsem trošku nervózní, ale vstoupili jsme do toho zápasu dobře. Kdybychom proměnili hned ty první šance, byl by zápas klidnější, ale měli jsme to pod kontrolou. Na vyložené šance jsme byli lepší, i když mě mrzí ty dvě, do kterých jsme na konci soupeře pustili. Ostrava na konci dala do hry spoustu ofenzivních hráčů, dostali jsme se trochu pod tlak a na můj vkus jsme dopustili příliš mnoho standardních situací. Po tom turbulentním týdnu si toho vítězství o to víc cením. Tabulka je vyrovnaná, je to hodně cenné vítězství."

Petr Frňka (trenér Ostravy): "Bylo to utkání dvou poločasů. Teplice nás obzvlášť v tom prvním přetlačily ve středu hřiště, měly většinu balonů. Když jsme přežili jejich úvodní šance, dostali jsme trochu zbytečný gól, vlastně po autu. Promarnili jsme spoustu času, než jsme začali hrát, Teplice proto vyhrály zaslouženě. Musíme být efektivnější, tlačit se do zakončení. Já jsem se na zápas těšil, ale nepřijel jsem sem kvůli nějakým statistikám, přijel jsem s Baníkem. Ani nějakou trému jsem prostě neměl."

FK Teplice – FC Baník Ostrava 1:0 (1:0)
Branka: 25. Hora. Rozhodčí: Kovařík – Pilný, Ratajová. ŽK: Krob, Ljevakovič - Mensah.
Teplice: Grigar – Vondrášek, Lüftner (88. Matula), D. Jablonský, Krob – Ljevakovič, Nivaldo – Hora, Vachoušek (C), Vůch (70. Takács) – Potočný. Trenér: Petr Rada.
Baník: Pavlenka – Štěpán, Frydrych, Kouřil, Lučić – Foltýn, Mensah (79. Narh), Kukec – De Azevedo (61. Mišák), Baroš, Holzer (46. Sivrić). Trenér: Petr Frňka.