Naopak my hrajeme o všechno. Tím se jistě chlácholí nejeden příznivec Baníku Ostrava před dnešním závěrečným kolem HET ligy.

Samotní hráči ale nesmí na něco podobného před soubojem s jistě sestupujícím ani pomyslet. Jinak by mohlo být zle. „Mužstvo si uvědomuje důležitost zápasu. Tento týden jsou všichni vážnější, koncentrovaní,“ řekl trenér Baníku Ostrava Bohumil Páník.

„Dobře vědí, že mohou zúročit veškeré snažení, které do toho dali. Vyhrabali se z těžko řešitelné situace. Věříme, že to zvládneme. A Brno? To neřešíme. Soustředíme se na sebe. Jejich hráči přijedou odehrát zápas bez tlaku,“ podotkl Páník.

„Oni už budou hrát uvolněně, nápor na nervy to bude jen a pouze pro nás,“ zdůraznil Páník.

Zda nastoupí Milan Baroš, to je stejně jako před Karvinou ve hvězdách. Kapitán Baníku se má podle informací Deníku rozhodnout až na poslední chvíli. Pravděpodobnější je ale varianta, že začne jen na lavičce.

„Bary je v práci fyzioterapeutů a lékařů, připravoval se individuálně,“ podotkl Páník.

Pokud tedy bude od úvodního hvizdu Baroš chybět, čeká Baník ještě těžší šichta než s ním. Bez svého tahouna totiž Ostravané v letošní sezoně ještě nevyhráli.

Bilance? Pět zápasů, tři remízy, dvě porážky. „Bary je pro nás nepostradatelný. Když s námi na hřišti není, vždycky se prostě jen snažíme to nějak zvládnout bez něj,“ řekl záložník Martin Fillo.

Je bez diskuse, že Baník s Barošem je silnější. Stačí si vzpomenout třeba na utkání se Spartou, které v 86. minutě rozhodl gólem na 3:2 a navíc přinutil Pražany k následnému „fňukání“.

Na druhé straně si lze v hlavě promítnout poslední zápas v Karviné, kde Baník bez zraněného Baroše postrádal směrem dopředu potřebnou kvalitu a větší produktivitu. Hlavně proto skončilo záchranářské derby bez branek. Ty teď ale bude Baník nutně potřebovat…