„Není to příliš šťastné, ale taková je situace. Nemá cenu nad tím moc přemýšlet. Teď je před námi liga a tu bude důležité zvládnout," říká jeden z trenérů ostravského Baníku Martin Svědík.

Nebezpečný Došek

Baník bude muset v soubojích se Slováckem uhlídat především kanonýra Libora Doška, který se drží v nejvyšší soutěži i po devátém kole průměr vstřelené branky na zápas.

„Především si musíme vyhodnotit, v jakých prostorech góly dává, což je u něj hlavně v šestnáctce. Takže tam to chce zvýšenou pozornost, abychom jej nepustili do gólových příležitostí. To v jejich domácím prostředí není jednoduché, protože Slovácko je velice dominantní a silné v ofenzivě," připomíná kouč Svědík, který připustil, že před výkony Slovácka v domácím prostředí musí i on pomyslně smeknout.

„V posledních dvou zápasech dalo doma devět gólů (Příbram 4:1, Dukla 5:1) a jejich produktivita byla ještě před minulým kolem nejlepší z celé ligy. Je to kompaktní celek, který je dlouho pohromadě a práce trenéra Svatopluka Habance je tam hodně vidět," podotkl Svědík.

Baník ale nastoupí na Slovácku bez respektu. Ostravští mají na kontě čtrnáct bodů a další budou chtít získat dnes večer.

Střílení branek

„Zase budeme chtít vnutit soupeři náš styl. Když hráči plní to, co mají, funguje velice dobře a je na soupeře hodně účinný. Budeme opět vycházet z agresivní obrany a aktivní ofenzivní hry, která je nám vlastní," poznamenal Svědík.

Byl by rád, kdyby jeho tým konečně v sezoně vstřelil více než gól. Zatím jich má na kontě jen šest, což není mnoho.

„Na druhé straně střílení branek je o individuálním rozhodování a chování hráčů v zápasové situaci, která je markantně odlišná od tréninku. Tam u nás vzhledem k mladému věku hráčů určitě psychika hraje roli. Ale také nám chybí větší důraz v šestnáctce. Typologicky takového hráče nemáme, takže i proto čekáme na příchod Milana Baroše, který by nám v tom pomohl pomoci," dodal Svědík, který si ale musí na služby bývalého reprezentanta ještě minimálně tři týdny počkat. Jeho start na Slovácku je zcela vyloučený. 

1. FC Slovácko (5.) - Baník Ostrava (7.)

Výkop: sobota 4. října, 20:15 (ČT sport)Rozhodčí: Proske - J. Paták, Vysloužil.

Bilance: 24 7-6-11 25:35.

Poslední zápas: 1:0.

Předpokládané sestavy:Slovácko: Heča - R. Mezlík, T. Rada, Košút, Reinberk - Šumulikoski - Diviš, Kalouda, Valenta, Kerbr - Došek.

Ostrava: Pavlenka - Frydrych, Baránek, Stronati, Holzer - Greguš, Šichor - Kukec, Lindpere, Štěpán - Narh.

Absence: Biolek, Hlúpik (oba zranění), Šimko (rekonvalescence) - Sukup (trest za ČK), Svěrkoš, Vengřinek (oba zranění), Baroš (rekonvalescence).

Disciplinární ohrožení: Došek, Šumulikoski, Košút (všichni 3 ŽK) - Baránek, Frydrych, Stronati, Sukup (všichni 3 ŽK).

Nejlepší střelci: Došek (9) - Stronati, Šichor, Greguš, De Azevedo, Baránek (všichni 1).

Zajímavosti:- z posledních 7 vzájemných utkání v lize vyhrála Ostrava jediné a v posledních 6 neuhájila čisté konto
- Ostrava v lize na Slovácku 5 let nezvítězila
- Slovácko je nejlepším týmem doma, získalo tam 12 ze 14 bodů
- Slovácko vyhrálo poslední 4 domácí duely s celkovým skóre 15:3
- Slovácko má s 19 góly po vedoucí Plzni druhý nejlepší útok ligy
- Došek (Slovácko) dal v posledních 4 domácích zápasech 8 gólů
- Ostrava dala v této ligové sezoně jen 6 gólů, dokázala ale posbírat 4 vítězství 1:0
- R. Mezlík (Slovácko) může nastoupit ke 100. ligovému utkání
- Lindpere (Ostrava) oslaví den po utkání 33. narozeniny
- Sukup (Ostrava) je rodákem z Uherského Hradiště a odchovancem Slovácka