Severočeši se krčí na čtrnáctém místě tabulky a drží i několik smutných primátů. Dali vůbec nejméně branek (10) a venku získali jen bod.

„Nemáme tým na šestnácté místo tabulky, moje první dojmy jsou dobré, mužstvo není mrtvé," burcuje ostravský celek nový kouč Martin Pulpit, kterého čeká dnes na Bazalech premiéra.

Jeho protějšek Zdeněk Ščasný trenérskou změnu moc neřešil. „Nový kouč asi změní rozestavení, systém, jak ho znám zapracuje na defenzivě, týmu dá impulz, ale nepřemýšlíme, zda je pro nás tato změna výhoda nebo nevýhoda," mínil Ščasný.

Otazník visí nad startem ostravského útočníka Václava Svěrkoše. „Celý zápas nezvládnu, ale šedesát minut ano. Uvidíme, zda budu hrát od začátku, nebo půjdu na hřiště až v průběhu," uvedl Václav Svěrkoš.

A vcelku trefně okomentoval i důležitost dnešního souboje. „Už mě kolikrát bolí hlava, jak před zápasem pořád slibujeme, že se odrazíme a vyhrajeme a pořád se nám to nedaří. Jdeme se porvat o tři body. Doufám, že tam bude jedenáct lidí, co na hřišti půjdou za jedním cílem," dodal Svěrkoš.

Kdo nakročí k udržení mezi tuzemskou fotbalovou elitou, bude jasné dnes vpodvečer. (au, nov)

Baník Ostrava (16.) – FK Teplice (14.)

Sobota od 16 hodin.

Rozhodčí: Kocourek – Ubias, Kříž.

Bilance: 32 11–12–9 32:35

Poslední zápas: 1:1.

Předpokládané sestavy:

Baník Ostrava: Bárta – Zawada, Frydrych, Kaprálik, Mach – Fantiš, Droppa, Lukeš, Kukec – Kraut, Majtán.

Teplice: Grigar – Ježdík, Lukáš, Lüftner, Podaný – Dolejš, Ljevakovič, Jarolím, Vůch – Vachoušek – Mahmutovič.

Absence: Vomáčka, Greguš, Vrťo (všichni zranění), Zawada (nejistý start) – Matula (zranění).

Disciplinární ohrožení: Milosavljev (3 ŽK) – Grigar, Ježdík, Lukáš (všichni 3 ŽK).

Nejlepší střelci: Kukec (4) – Mahmutovič (3).

Zajímavosti:

Ostravu poprvé povede Martin Pulpit místo odvolaného Radka Látala
Baník devět kol čeká na výhru
v ostravské brance podruhé v sezoně nastoupí Bárta, který by měl být jedničkou týmu ve zbytku podzimní části místo Bučka

Teplice mají s 10 vstřelenými góly nejhorší útok v lize
Teplice naplno bodovaly ve 2 z posledních 14 kol
Teplice jsou nejhorším venkovním týmem, z 6 zápasů získaly jediný bod
Teplice poslední 4 zápasy s Ostravou neprohrály, 3 z nich vyhrály
Hlasy trenérů:

Martin Pulpit: „V tréninkovém procesu nebylo moc času a prostoru na nějaké podstatné změny. Snažili jsme se trochu zapracovat na defenzivě, počet obdržených gólů je vysoký. Něco jsme si nakreslili a doufám, že to bude ku prospěchu věci. Jsem skálopevně přesvědčen, že mužstvo to nevzdalo a mám z tréninků dobrý pocit."

Zdeněk Ščasný: „V první řadě to bude velký boj, protože Baník je na tom podobně jako my. Vyměnil se tam trenér, těžko očekávat něco jiného, než že budou tvrdě pracovat a budou chtít zlomit tu svou nepříznivou sérii. My jsme v situaci, kdy musíme nutně venku bodovat, proto se musíme vyvarovat chyb, kterých jsme se dopustili v minulých zápasech. Musíme udělat všechno pro to, abychom neodjeli s prázdnou."