Ostravský celek podal ale slabý výkon, který chvílemi neměl ani druholigové parametry a neodčinil tak středeční pohárové vyřazení v Litoměřicích. V jediné vážnější šanci se ocitl těsně před přestávkou Stáňa, ale sudí ho kvůli ofsajdu neuznali.

Domácí mohli rozhodnout v závěru, kdy střídající Kayamba střílel zblízka hlavou vedle. „Byl to remízový zápas, ani jeden z týmů si výhru nezasloužil. Pro mě je starost to, že si tři body nezasloužil ani náš tým. Bylo to nesmírně bojovný utkání, což jsme ale čekali. K tomu musíme připočíst i dopolední začátek, který nemám moc rád. Našemu výkonu scházela odvaha dostat se do pokutového území," uvedl kouč Baníku Vlastimil Petržela.

Ocenil i hru Pardubic. "Domácí celek hrál výborně, obětavě a bojovně. Byly to úplně jiné Pardubice, než které jsem tady viděl v utkání s Opavou. Nám se nedařilo kombinovat, prostě jsme nehráli tak, jako třeba doma proti Prostějovu, kdy jsme soupeře přehráli a vykombinovali. V poločase se nám zranil Stáňa, což bylo na naší hře pak znát, navíc nehrál ani distancovaný Hučko," řekl Petržela.

Přiznal, že v kabině bylo v poločase hodně rušno. "Neřval jsem jen já, ale také zkušení kluci z týmu, kteří k tomu mají taky, co říct. Chyběl tomu důraz i nasazení. Já jsem byl fotbalista, který vždy skočil do všeho, žádný souboj jsem nevypustil. Tam mi přišlo, že řada hráčů se v prvním poločase šetřila, což je samozřejmě špatně. Takových hráčů tam bylo osm. My v těch soubojích nemůžeme uhýbat a prohrávat je," dodal Petržela.

Pardubice - Baník Ostrava 0:0
Rozhodčí: Hrubeš - Kožár, Kříž. ŽK: Kim Te-won, Kovář - Celba. Diváci: 2500.
Pardubice: Knobloch - Přibyl, Zavadil, Jeřábek, Pospíšil - Kovář (88. Fusek), Kudrna, Řezníček, Fousek (78. Kim Te-won) - Ladra, Petráň (65. Kayamba). Trenér: Míchal.
Baník Ostrava: Vašek - Sus, Pokorný, Zápotočný, Helešic - Mondek (75. Lupták), Mičola (88. De Azevedo), Nerad, Hlinka, Stáňa (46. Celba) - Urgela. Trenér: Petržela.